Szukasz pierwszej pracy

Po ukończeniu szkoły prawie każdy absolwent zastanawia się, jak wkroczyć na rynek pracy i się usamodzielnić. Szukamy pracy w pobliżu miejsca zamieszkania, w mieście, w którym kończymy szkołę lub wybieramy miejsce zupełnie świeże, które pozwoli nam rozpocząć nowy etap życia całkowicie od początku. To w tej ostatniej sytuacji często wybieramy stolicę i rozpoczynamy szukanie pierwszej pracy w Warszawie. Pierwsze pytanie, jakie rodzi się wówczas, to- gdzie szukać ofert pracy? W Warszawie istnieje wiele możliwości, które ułatwiają nam start w dorosłość.

Jak i gdzie szukać ofert pracy w Warszawie?

Na początku, należy zastanowić się jaka branża nas interesuje i w czym jesteśmy dobrzy. Zazwyczaj odpowiedź będzie pokrewna z kierunkiem studiów lub szkoły, którą ukończyliśmy, choć niejednokrotnie możemy wybrać zupełnie inną ścieżkę kariery. Z pomocą w poszukiwaniu aktualnych ofert pracy przychodzą portale typu olx.pl, Aplikuj.pl, Szukampracy.pl lub pokrewne, które dedykowane są osobom rozglądającym się po rynku pracy. Tradycjonaliści wybiorą gazety, w szczególności te lokalne, w których potencjalni pracodawcy umieszczają ogłoszenia. Oferty pracy pojawiają się także na portalach, stronach internetowych czy też w powiatowych urzędach pracy. Jeśli mamy czas, możemy przyjechać do Warszawy i spróbować szukać pracy na miejscu przeglądając słupy ogłoszeniowe lub udając się do firm, które wpadły nam w oko. Pierwszą pracę, równie często, pozyskujemy z polecenia osoby zaufanej, tak zwaną pocztą pantoflową, która poleca nasze usługi znajomym lub swojemu pracodawcy. W poszukiwaniu ograniczyć nas może jedynie nasza wyobraźnia, bo możliwości tak naprawdę są nieograniczone.

Sprawdź też: https://plonskwsieci.pl/pl/651_materialy_partnera/8762_jak-znalezc-pierwsza-prace-w-warszawie-sprawdz-nasze-wskazowki.html

Ile można zarobić w Warszawie?

To kolejne pytanie, które zadajemy sobie na początku naszej kariery zawodowej, a odpowiedź na nie zależna jest od tego, w jakim kierunku i obszarze poszukujemy zatrudnienia. Czy chcemy pracować na pełen etat, czy też może na jego część? Czy interesuje nas zatrudnienie na godziny, na akord, czy może miesięczna stawka wynagrodzenia? I oczywiście branża, która także ma ogromne znaczenie w wysokości stawek rynkowych. Co do zasady, wysokość pensji zależna będzie od kilku czynników: doświadczenia, ukończonych studiów, kursów lub szkoleń, naszych predyspozycji i zaangażowania oraz branży do której aplikujemy. Często pracodawcy przyjmują pracowników na okres próbny, po niższych stawkach, po upływie którego nasze wynagrodzenie wzrasta. Warto więc zastanowić się jak będzie wyglądała potencjalna ścieżka kariery w danej firmie i jakie przełożenie będzie to miało na przyszłe zarobki.

Czy warto wybrać Warszawę na pierwsze miejsce pracy?

Zdecydowanie tak. Bogata oferta zatrudnienia w wielu sektorach, różnorodność firm i branż oraz dosyć wysokie stawki, w porównaniu do innych miast w Polsce sprawiają, że Warszawa może być atrakcyjnym miejscem do poszukiwania pierwszej pracy. Ponadto nie samą pracą żyje człowiek, więc i w tych innych obszarach Warszawa plasuje się dość wysoko na tle kraju.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here