Dlaczego Yerba Mate może zastąpić kawę?

0
13037

Popularność kawy jako napoju spożywanego codziennie nie budzi wątpliwości. Niektórzy ludzie „normalne” funkcjonowanie rozpoczynają dopiero po wypiciu kilku łyków tego smacznego napoju. I pomimo niezwykłych właściwości pobudzających ma pewien defekt – łatwo jest przedawkować kofeinę, co przynieść może więcej szkody niż pożytku.

Co różni kawę i Yerba mate?

Zestaw witamin, aminokwasów i innych składników odżywczych jest dosyć porównywalny w obu napojach. Z cech najistotniejsza jednak jest kwestia pobudzenia, którą wielu stawia na pierwszym miejscu.

Nie ulega wątpliwości, że zarówno kawa, jak i Yerba mate poprawiają nastrój, koncentrację i wydolność organizmu podczas pracy umysłowej. Dzięki obecności magnezu, której kawa nie posiada, wzmacnia układ nerwowy, a witaminy A, C i B wspierają odporność. Kofeina zawarta w napojach jest najbardziej pożądaną substancją, jednak jej działanie to cecha różnicująca.

Kofeina zawarta w kawie działa pobudzająco, jednakże jej wydzielanie i działanie jest, można by rzec, jednorazowe. Pobudzenie następuje szybko i równie szybko zanika, powodując obniżenie nastroju i koncentracji. Yerba mate zaś charakteryzuje powolne uwalnianie kofeiny, a i jej działanie jest znacznie dłuższe. Zmniejszenie zawartości kofeiny we krwi nie nadchodzi drastycznie, a więc negatywne skutki jej zaniku nie są tak mocno odczuwalne, jak w przypadku kawy.

Yerba mate – jako alternatywa

Omówione właściwości pobudzające i skupiające uwagę stawiają zarówno kawę, jak i Yerba mate na tej samej szali w przypadku, jeśli ich stosowanie ma na celu jedynie wspomóc aktywność.

Za dodatkowe wsparcie organizmu odpowiada jednak w większym stopni zdolność do regulacji trawienia, możliwość poprawy stanu skóry oraz właściwości antyoksydacyjne i antynowotworowe. Warto tu tez podkreślić fakt, iż jeden z napojów wypłukuje z organizmu minerały i witaminy, kiedy zaś drugi dostarcza ich dodatkową pulę.

Wymienione zalety to cechy napoju o dosyć specyficznym smaku i aromacie – Yerba mate, który w tym pojedynku pokonuje znaną i lubianą tradycyjną kawę.

Odpowiadając na pytanie, dlaczego Yerba mate może zastąpić kawę, należy zawęzić powyższą treść. Pomocna będzie w tym przypadku lektura treści, które dystrybuuje dobry yerba mate sklep. Yerba mate jest genialnym zamiennikiem kawy, gdyż jej powolne działanie odpowiada za skuteczniejszą aktywność umysłową, silniej i na dłużej pobudza. Ponadto działa na obszary, których kofeina zawarta w kawie nie obejmuje w swoim działaniu i dostarcza składników odżywczych, które wspomagają funkcjonowanie organizmu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here