Jak rozliczyć PIT z małżonkiem

Rozliczenie PIT 2023 nie jest sprawą trudną, o ile skorzystamy z różnych udogodnień, które bez kłopotu możemy znaleźć w Internecie. Obecnie z powodzeniem możemy rozliczyć PIT online, co zaoszczędzi nam wypełniania zeznań podatkowych na papierze. Warto tutaj także pamiętać o tym, że PIT przez Internet oznacza, iż potencjalny zwrot podatku trafi na nasze konto o wiele szybciej. W niektórych sytuacjach pieniądze, które nam się należą, mogą się pojawić w naszej kieszeni już po dwóch, trzech tygodniach od złożenia odpowiedniej deklaracji podatkowej. Dobrze jest też wiedzieć o tym, że wspólne rozliczenie PIT z małżonkiem albo małżonką może nam przynieść sporo korzyści. Tak samo może być, jeśli wykorzystamy wszelkie przysługujące nam ulgi w danym roku podatkowym. Warto więc zdobyć tego typu wiedzę jak najszybciej, bo to się nam po prostu może opłacić.

Skuteczne rozliczenie PIT online – warto dokonać rozliczenia PIT jak najszybciej

Im szybciej rozliczysz PIT z małżonkiem, tym prędzej będziesz mógł wydać przysługujące Wam pieniądze, na rzeczy niezbędne w Twoim domu, czy też zasilić nimi swój fundusz wakacyjny. Oczywiście nie każdy z nas otrzyma zwrot z urzędu skarbowego, ale to już inna sprawa. W obecnych czasach Ministerstwo Finansów dokłada wszelkich starań, by dane podatkowe dotyczące należnych danin, były prawidłowo księgowane oraz trafiały do nas bez pomyłek. Jeśli chcesz skorzystać z różnego rodzaju ulg wraz z małżonką, a także przekazać 1,5% swojego podatku wybranej organizacji pożytku publicznego (OPP), to warto rozliczyć PIT na własną rękę. Kompleksową wiedzę na temat jak rozliczyć PIT online tak, by urząd skarbowy otrzymał odpowiednie dokumenty, a nasz podatek dochodowy trafił tam, gdzie trzeba, zyskamy za pośrednictwem profesjonalnej witryny internetowej: www.podatnik.info. Do rozliczania PIT należy podejść z jak najszerszą wiedzą na temat podatków i wypełnić deklaracje PIT tak, by w kasie urzędu skarbowego oraz w naszej kieszeni wszystko się zgadzało. Na wyżej wymienionej stronie z pewnością dowiemy się dokładnie jak rozliczyć PIT 2024.

Rozliczenie deklaracji PIT z małżonkiem lub dzieckiem 

By prawidłowo wypełnić e-PITy np. z małżonkiem oraz przesłać je do właściwego urzędu skarbowego do 30 kwietnia 2024 r., należy znaleźć obowiązujące formularze np. PIT-37 w bezpłatnym programie do PIT – PIT Pro, dostępnym na Podatnik.info. Druk PIT trzeba dokładnie przeczytać, aby wiedzieć, jakie pola powinniśmy w nim wypełnić, a które rubryki nas nie interesują. Warto tutaj podkreślić, że znajdziemy tam darmowy program do wypełniania wszelkich zeznań, które mogą być niezbędne w danym roku podatkowym. W urzędzie skarbowym znajdzie się wówczas prawidłowo wypełniony PIT, a my będziemy mogli spać spokojnie. W przypadku każdego zeznania PIT warto postępować uczciwe, bo jeśli dojdzie tam do poważnych nieprawidłowości, to może nam grozić postępowanie karno-skarbowe, zakończone wysokim mandatem itp. Każdy PIT np. PIT-36 czy też PIT-37 ma swoją specyfikę, a więc składając PIT za 2023 rok, trzeba dokładnie wiedzieć, jakie zeznanie powinniśmy złożyć. W przypadku małżonków wystarczy, że to jedna osoba wypełni deklarację np. PIT-37, wpisując w odpowiednie rubryki dochody współmałżonka. Każdorazowo musimy pobrać Urzędowe Poświadczenie Odbioru, bo to ono będzie świadectwem tego, że daną deklarację złożyliśmy na czas. Na stronie, o której mowa powyżej, znajdziemy także odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania, czy też dowiemy się czym jest PIT-36L oraz jak wygląda rozliczenie działów specjalnych produkcji rolnej, dochodów z najmu itd.

Wiedząc, jak rozliczyć PIT, możemy sporo zyskać w trakcie wypełniania zeznania podatkowego

Darmowy program do PIT na Podatnik.info sprawi, że wyliczając np. podatek od osób fizycznych PIT-36, PIT-36L, w naszej korespondencji z urzędem skarbowym nie popełnimy błędów. Pamiętajmy także, że wypełniony formularz w wersji elektronicznej można zawsze poprawić, wystawiając odpowiednią korektę. Elektroniczna dostępność urzędów skarbowych w całej Polsce sprawia, że bardzo rzadko musimy się do nich fatygować osobiście. Działania z naszymi zeznaniami w wersji online to duże udogodnienie. Złożymy tak bowiem każdy PIT np. PIT-28, oszczędzając przy tym sporo czasu i nerwów. Witryna, o której mowa powyżej posiada także zakładkę “Aktualności”, w której błyskawicznie sprawdzimy, co się zmieniło np. w zakresie wspólnego rozliczania się małżonków, czy też rozliczania się pojedynczego rodzica np. z małoletnim dzieckiem. Taka strona umożliwia swobodny wybór czasu rozliczenia PIT 2024 na zasadach ogólnych, czy też złożenia zeznania online z działalności gospodarczej itp. Składanie zeznań w formie elektronicznej to olbrzymi krok naprzód – co do tego nie ma żadnych wątpliwości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here