pepegi buty

Jesteśmy świadkami tego, jak dystrybucja internetowa pacyfikuje zakupy stacjonarne! Każdy z nas ma wśród znajomych i bliskich chociaż jedną osobę, która zdecydowanie częściej postanawia zamawiać przez Internet niż chodzić po sklepach stacjonarnych. Wielu przyznaje, że zrobienie zakupów w sieci jest relaksujące i pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze.

O ile zamawianie produktów codziennego użytku nie stanowi problemów to ciężej jest z zamawianiem odzieży czy butów. Bardzo często zdarza się, że zakupiony przedmiot wygląda inaczej niż na zdjęciu lub zwyczajnie nie pasuje nam rozmiar. Wtedy pojawia się konieczność odesłania towaru do producenta i oczekiwanie na zwrot pieniędzy. Niektórzy w takim wypadku decydują się na pozostawienie przedmiotu i oddanie go w prezencie.

Kupowanie odzieży i butów w sieci ma jednak swoje dobre strony – online możemy porównać ceny z różnych stron internetowych i zakupić przedmiot w możliwie najniższej cenie. Ponadto przed komputerem mamy szansę w krótkim czasie zapoznać się z ofertami wszystkich producentów, którzy nas interesują. Podczas stacjonarnych zakupów jesteśmy ograniczeni jedynie do asortymentu sklepu, w którym się aktualnie znajdujemy.

Opinie w Internecie – czy mają znaczenie?

Jeżeli wiesz już jaki produkt Cię interesuje koniecznie zapoznaj się z opiniami na jego temat! Oczywiście warto mieć na uwadze fakt, że nie każda opinia jest w 100% prawdziwa – konkurencja nie śpi i może celowo negatywnie opiniować dany produkt! Ponadto zdarza się także, że dystrybutorzy płacą użytkownikom za wystawianie pozytywnych opinii, aby zwiększyć sprzedaż.

Reasumując opinie o danym produkcie są ważne, jednak nie zawsze odzwierciedlają rzeczywistość. Warto porównać je na kilku różnych stronach lub forach, aby mieć pewność, że pisane są przez realnych użytkowników! Najbardziej wiarygodne opinie w Internecie to te, w których internauta zamieścił własnoręcznie zrobione zdjęcie produktu.

Od czego zacząć kupowanie butów przez Internet?

Przeszukując Internet w poszukiwaniu idealnych butów warto rozpocząć od stron internetowych, które posiadają podział na kategorię! Zdecydowanie łatwiej jest znaleźć interesujący nas model, gdy producent oferuje na swojej stronie internetowej czysty podział. Przykładowo, jeżeli naszym celem są buty Adidas zapewne znajdą się one w zakładce o nazwie „buty sportowe” lub tej o tytule marki, czyli w tym przypadku „Adidas”. W tym przypadku użytkownicy polecają zakupić buty Adidas nie z oficjalnej strony producenta, tylko z mniej popularnych stron innych dystrybutorów obuwia. Dlaczego? Ponieważ mamy szansę kupić oryginalny model obuwia w niższej cenie! Duże koncerny bardzo często likwidując kolekcję umożliwiają kupno dużych ilości produktów w cenach promocyjnych.

Parametry świadczące o jakości!

Jeżeli kupujesz buty pierwszy raz od innego producenta niż dotychczas bardzo ważne są parametry produktu. Warto zwrócić uwagę na materiał wykonania, rozmiar (podany w cm wkładki), pora roku, na którą przeznaczone są buty oraz dodatkowe informacje jak podeszwa, wysokość obcasa, konserwacja itp. Oczywiście wskazane jest także posiłkowanie się opiniami internautów o produkcie oraz ewentualnych zdjęciach dołączonych do komentarza. Najbezpieczniejszą opcją jest kupienie obuwia z materiałów takich jak zamsz lub prawdziwa skóra – są one solidne, trwałe i odporne na różnego rodzaju czynniki zewnętrzne.

źródło zdjęć: freepik.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here