Stary samochód potrafi być nie lada problemem. Gdy nie nadaje się już do przemieszczania i bezpiecznego użytkowania, pozostaje jedynie pozbyć się go. Wiele osób szuka takich rozwiązań, by za oddany wrak otrzymać zadowalającą sumę pieniędzy. Oczywiście, wszystko zależy od stanu technicznego pojazdu, a także od możliwości wymontowania z niego wybranych części, wciąż nadających się do użytku. Poniżej skupiamy się na dwóch chętnie wybieranych rozwiązaniach, jakim jest złomowanie samochodu oraz jego oddanie do punktu skupu aut. Podpowiadamy, jakie są wady i zalety wykorzystania konkretnej opcji oraz jak rozpoznać uczciwego kontrahenta, zainteresowanego Twoim wrakiem.
Złomowanie starego samochodu — opłacalne, czy nie?
Właściciele starych pojazdów zawsze zastanawiają się, czy da się jeszcze na nich zarobić. Wbrew pozorom, odpowiedź na takie pytanie jest niemal zawsze pozytywna. Za stary samochód (nawet jeśli jest on ekstremalnie wybrakowany, powypadkowy i zdezelowany) możesz otrzymać określoną kwotę w skupie złomu. Kasacja jest oczywiście usługą bezpłatną, za którą nie musisz ponosić opłat. Jedynym problemem będzie dostarczenie wraku samochodu do punktu złomowania. Wiele firm oferuje dodatkowo usługę transportu wraku, co stanowi duże ułatwienie dla wielu ich kontrahentów.
Jaka jest cena za kilogram złomu? Odpowiedź zależy od różnych czynników. Przeglądając dostępne firmy, z pewnością zauważysz, że oferują odmienne stawki, w zależności od rodzaju pojazdu, który pragniesz zezłomować. Ponadto, cena złomu może być związana z obecnością konkurencji w najbliższej okolicy oraz dostępnością ich usług.
Cena za kilogram złomu w przypadku typowego pojazdu osobowego wynosi od 30 do nawet 50 groszy lub więcej. Droższe są oczywiście stawki za inne kategorie pojazdów. W przypadku autokarów, pojazdów rolniczych lub budowlanych, a także TIRów, cena za kilogram złomu będzie odpowiednio większa i może wynieść nawet do 60-70 groszy lub więcej. Warto jednak podkreślić, że złomowane autor powinno być możliwie kompletne, a za wszelkie braki (powyżej 10% wyjściowej masy) będą związane z dodatkowymi opłatami.
Skup autor — kiedy i kto powinien korzystać?
Atuty skupów aut są zgoła odmienne. Zarazem, są to firmy funkcjonujące w zupełnie inny sposób, niż punkty kasacji pojazdów. Wszystkim — skupy są zainteresowane odkupieniem konkretnego samochodu, a nie samego złomu. Przed podjęciem decyzji, przeprowadzają szczegółowe oględziny, które kończą się przedstawieniem wyceny. Jeśli zdecydujesz się na sprzedaż swojego pojazdu, pieniądze trafiają od razu do Twojej kieszeni.
Skupy aut to opcja wybierana często przez osoby potrzebujące szybkiego wpływu gotówki za oddawany samochód. Wybierając taką opcję, nie będziesz musiał martwić się o znalezienie przyszłego nabywcy swojego samochodu. Skup zrobi to za Ciebie. Warto przy tym podkreślić, że wiele firm — jak choćby CarGryf — prowadzi swoje oddziały przez 24 godziny na dobę i wszystkie dni tygodnia. Dzięki temu masz możliwość pozbycia się samochodu za atrakcyjną kwotę w dosłownie każdym momencie. Ze szczegółową ofertą oraz listą dostępnych lokalizacji zapoznasz się pod linkiem: https://cargryf.pl/.