Pomoc w walce z komarami

Okres wiosenno-letni ma swoje ewidentne zalety jak i wady. Do tych ostatnich należy irytująca obecność komarów, z którymi podejmujemy się co roku nierównej walki. W sklepach pojawiają się nowe preparaty przeznaczone do walki z owadami — ich odstraszania, paraliżowania, a także zabijania. Poniżej dokonujemy przeglądu najciekawszych i najbardziej skutecznych rozwiązań, z których możesz skorzystać w swoim domu, a także ogrodzie. Podpowiemy, jaka jest skuteczność oraz sposób działania poszczególnych środków, oraz które z nich warto wybrać, by uporać się z plagą komarów. 

Praktyczna ochrona przed komarami 

Jeśli planujesz spędzić wieczór nad jeziorem, w ogrodzie lub lesie (a także innym dowolnym miejscu narażonym na obecność komarów), to od razu warto przygotować się do walki z owadami. Komary z pewnością szybko wyczują Twoją obecność oraz będą próbować pożywić się Twoją krwią. Jednym z głównych czynników zwabiających komary jest zapach emitowany przez ludzki organizm, a także ciepłota. Ponieważ nie potrafimy powstrzymać tych funkcji organizmu, najlepszym rozwiązaniem jest przygotowanie się do walki. 

Warto więc grubo się ubrać, odizolowując powierzchnię skóry od otoczenia. Dzięki temu komary będą miały utrudnioną drogę do Twojego organizmu. Nie będą też w stanie pokąsać Cię w takich miejscach jak tułów, plecy, ramiona czy uda. Polecamy także osłonić szyję oraz ręce, czyli miejsca chętnie nakłuwane przez krwiopijców. Dobrym pomysłem będzie także wzięcie kąpieli przed wyjściem. W ten sposób usuniesz z powierzchni organizmu substancje zapachowe i pozostałości potu, które mogłyby przyciągać komary. 

Sprawne odstraszanie komarów 

Do odstraszania komarów pomocne mogą okazać się środki i urządzenia emitujące czynniki szkodliwe lub drażniące. Do takich należą na przykład świeczki zapachowe i kadzidełka, dedykowane do odstraszania komarów. Możesz wypełnić nimi pomieszczenie, a także ustawić na zewnątrz, w pobliżu obozowiska lub na tarasie. 

Niektórzy stosują także olejki eteryczne, które nakładają na swój organizm lub ubiór. W ten sposób próbują odstraszyć komary oraz zniechęcić je do siadania na swoim ciele. Warto jednak uważać w trakcie używania olejków eterycznych, gdyż niektóre z nich posiadają bardzo intensywny skład. 

Wiele osób stosuje także urządzenia emitujące sygnały dźwiękowe oraz świetlne, drażniące i odstraszające komary. Ich skuteczność jest dyskusyjna, jednak w niektórych przypadkach mogą okazać się przydatne. 

Spraye na komary — skuteczna i praktyczna pomoc 

Spraye to podstawowy asortyment każdego zabójcy komarów. Jeśli pragniesz unicestwić te fruwające kreatury, warto mieć pod ręką dobry spray. Polecamy zrezygnować jednak z preparatów zawierających olejki eteryczne, a sięgać po te, w których znalazł się wysoce skuteczny DEET. Związek ten działa paraliżująco na organizm komara. Blokuje jego narządy czuciowe, wykazując działanie neurotoksyczne. 

W trakcie stosowania sprayów z DEET należy zachować szczególną ostrożność. Preparaty na komary z DEET mogą okazać się szkodliwe także dla organizmu człowieka, szczególnie jeśli będzie wystawiony na jego działanie przez zbyt długi czas. Warto unikać kontaktu preparatu z powierzchnią oczu i błon nosowych. Nie należy także oddychać powietrzem wypełnionym DEET oraz unikać jego aplikowania w obecności kobiet w ciąży, oraz dzieci.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here