O czym należy pamiętać, organizując wesele w stolicy

W tym momencie nawet te osoby, które na co dzień nie mieszkają w Warszawie i nie mają z nią zbyt wiele wspólnego, chętnie decydują się na zorganizowanie uroczystości weselnej właśnie w tym mieście. To może być naprawdę dobry pomysł. Do Warszawy każdy bez trudu dotrze – czy to własnym autem, czy to pociągiem, autobusem bądź nawet samolotem. Każdy też chętnie spędzi trochę czasu w stolicy, która jest uznawana za jedno z atrakcyjniejszych i po prostu ładniejszych miast w naszym kraju.

Jak zorganizować wesele w Warszawie, by rzeczywiście było ono w stu procentach udane?

Podczas planowania tej imprezy na pewno trzeba pomyśleć o wielu różnorodnych kwestiach, w tym przede wszystkim o samej sali. Zanim bowiem zacznie się organizować jakiekolwiek rozrywki czy ustalać menu, wypadałoby właśnie wybrać i wynająć salę, aby w ogóle mieć jakiś wybór.

Raczej każdy zdaje sobie sprawę z tego, nawet osoby niezainteresowane bezpośrednio tym tematem, na co mniej więcej wypadałoby zwrócić uwagę podczas typowania idealnej sali weselnej. Po pierwsze – na jej rozmiar. Sala weselna nie może być ani za duża, ani za mała.

Przeczytaj też: https://slub-wesele.pl/artykuly/o-czym-pamietac-organizujac-wesele-w-warszawie

O czym pamiętać organizując wesele w Warszawie?

Na pewno o tym, że gościom trzeba zapewnić jak największą swobodę, dlatego jeżeli zaprasza się ich większą ilość, należy wynająć większą salę weselną, licząc się z wyższymi kosztami. Po drugie – warto też spojrzeć na ogólną schludność sali. Idealna sala od samego początku musi sprawiać wrażenie niemalże sterylnej, bo w przeciwnym wypadku niektórzy mogą wręcz nie chcieć się na niej bawić. Ważny będzie też jej ogólny wygląd, sposób wyposażenia czy chociażby otaczający ją teren (czy jest zielony i ładny). To rzeczy oczywiste, o których myśli się intuicyjnie, jednakże w dzisiejszym tekście skupimy się na aspektach, na które znacznie mniej osób zwraca uwagę, a które mimo tego też mogłyby okazać się bardzo ważne.

W tym momencie wesela najczęściej połączone są z poprawinami. A trzeba liczyć się z tym, że nie każda zaproszona osoba będzie mieć taką możliwość, by po pierwszym dniu zabawy wrócić do swojego domu, przespać się w nim i wypocząć, a następnego dnia znów pojawić się na sali. Wielu gościom trzeba będzie zaproponować nocleg. Jeżeli ma się więc w planach poprawiny, od razu wypadałoby sprawdzić, które sale weselne dysponują odpowiednią ilością miejsc noclegowych oraz zobaczyć, jak te pokoje w ogóle wyglądają oraz ile kosztują. Zazwyczaj dla par młodych organizujących wesela przygotowuje się specjalne zniżki. Istnieje więc duża szansa, że te pokoje noclegowe dla gości aż tak drogie wcale nie będą i spokojnie można będzie je wynająć.

Sala to jednak mimo wszystko tylko jeden fundament uroczystości. Organizacja wesela w Warszawie polega też przecież na zatrudnieniu osób, które to wesele obsłużą, wynajęciu wodzireja bądź zespołu muzycznego, zaplanowaniu menu oraz wymyśleniu zabaw czy innych rozrywek. Wszystkie te rzeczy powinny zostać jak najszybciej dopięte na ostatni guzik. Dzięki temu przyszła para młoda będzie mogła spać spokojnie, nie martwiąc się o to, że coś nie wyjdzie zgodnie z planem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here