Zaskórniki na nosie

Zaskórniki i wągry to bardzo charakterystyczne zmiany skórne, które nie prezentują się estetycznie i mogą skutecznie wpływać na naszą samoocenę. Pojawią się najczęściej w miejscach, w których umiejscowiona jest największa ilość gruczołów łojowych, czyli. czole, nosie oraz brodzie. Walory wizualne sprawiają, że chcemy pozbyć się przykrego problemu, jak najszybciej. Jak poradzić sobie z zaskórnikami na nosie? Podpowiadamy.

Czym są zaskórniki?

Zaskórniki to problem, z którym musi mierzyć się wiele z nas. Na poprawę sytuacji wcale nie wpływa fakt, że wiążą się one głównie z walorami estetycznymi. Wągry to wykwity skórne, które nie posiadają zapalnemu charakteru, jednak bardzo często prowadzą do powstawania wyprysków oraz torbieli ropnych o charakterze zapalnym, z którymi już nieco trudniej sobie poradzić.

Czynnikiem, który powoduje powstawanie zaskórników, jest nadprodukcja sebum. Problem głównie pojawia się w okresie dojrzewania, podczas którego dochodzi do wielu zaburzeń hormonalnych.  W ich wyniku dochodzi do złej pracy gruczołów łojowych, co w konsekwencji kończy się zapchaniem kanalików, z których sebum powinno zostać odprowadzone na zewnątrz. W tym miejscu właśnie powstają zanieczyszczenia, które zobaczyć możemy pod postaci czarnych kropek, które prezentują się bardzo nieestetyczne i ciężko jest je przykryć makijażem. Zaskórniki są powszechnym problemem natury dermatologicznej i warto pamiętać o tym, że mogą być wynikiem, np. ciąży, miesiączki, czy też złej diety. Nie należy ich bagatelizować.

Zaskórniki i ich powstawanie

Aby lepiej móc radzić sobie z zaskórnikami, warto znać ich przyczynę powstawania. Problem dotyczy głównie funkcjonowania gruczołów łojowych, które produkują zbyt wielką ilość sebum. Niedrożność kanalików, o których wspominaliśmy wcześniej, sprawia, że zatykają się one i pozostają w szczelinach. tworząc czarne grudki. Z pozoru wyglądają łagodnie, jednak jest to miejsce, które gromadzi masę bakterii i prowadzi do ich namnażania. Dlatego tak istotne jest to, aby podjąć walkę z nimi i aby okazała się skuteczna.

Domowe sposoby na walkę z zaskórnikami na nosie

Bardzo często zaskórniki pojawiają się właśnie na nosie. Miejsce to zazwyczaj jest wskazane przez wszystkie osoby, które zmagają się z przykrym problemem. Aby walka okazała się skuteczna, z zaskórnikami na nosie należy działać wielokierunkowo. Istnieją pewne domowe sposoby, które w połączeniu z kosmetykami przeznaczonymi do kuracji anty zaskórnikowej, są w stanie zdziałać cuda. Należy do nich między innymi regularne robienie tak zwanych parówek. Zaskórniki na nosie ciężko jest oczyścić, a takie rozwiązanie może skutecznie nam w tym pomóc. Do jej wykonania wystarczy gorąca woda, np. z dodatkiem cytryny. Należy wlać ją do miski, nachylić głowę i przykryć się ręcznikiem, tak aby para nie miała możliwości wydobycia się. Wysoka temperatura sprawia, że pory zostają otwarte, a to z kolei prowadzi do możliwości oczyszczenia ich. Zabieg ten pozwala również zwiększyć skuteczność działania kosmetyków do pielęgnacji, których używamy na co dzień.

Kosmetyki z ceramidami na zaskórniki

Aby domowe sposoby okazały się skuteczne, należy zadbać o dobranie prawidłowych produktów, np. krem do twarzy z ceramidami. Kosmetyki z tymi substancjami są niezwykle ważne w kuracji anty zaskórniskowej i nie należy ich pomijać w codziennej pielęgnacji. Dzięki temu z pewnością będziemy mogli cieszyć się zadowalającymi efektami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here