czym karmić niemowlę?

Karmieniu niemowlaka, należy poświęcić sporo czasu i uwagi. Aby skompletować niezbędne akcesoria, należy dokładnie przemyśleć co jest potrzebne takiemu maluchowi. W sytuacji, gdy karmimy niemowlaka mlekiem ściągniętym za pomocą laktatora, lub mlekiem modyfikowanym, należy zaopatrzyć się w specjalną butelkę do karmienia oraz podgrzewacza, dzięki któremu będzie w stanie uzyskać odpowiednią temperaturę pokarmu.

Butelka do karmienia niemowlaka

Najpotrzebniejszym przedmiotem wykorzystywanym do karmienia niemowlaka, jest odpowiednia butelka. Powinna ona spełniać szereg ważnych wymogów. Najlepszym wyborem jest zakup butelki antykolkowej, która posiada podwójny zawór, minimalizujący ryzyko pojawiania się kolek. Smoczek znajdujący się w butelkach do karmienia, swoim kształtem powinien przypominać brodawkę sutkową mamy.

Karmienie niemowlaka - czym karmić?

 

Dbałość o czystość butelki do karmienia niemowlaka, to podstawa. Zaleca się mycie butelki po każdym użyciu, nie można dopuścić żeby resztki mleka zaschły na ściankach. Wtedy jest to idealna pożywka dla bakterii. Do mycia butelki najlepiej użyć delikatnego płynu do naczyń, najlepiej ekologicznego, z jak najbardziej naturalnym składem. W przypadku dzieci do 6 miesiąca życia, należy dezynfekować butelkę do karmienia, przed każdym użyciem.

W sytuacji, gdy nie mamy czasu umyć butelki od razu po karmieniu, wystarczy ją porządnie wypłukać pod bieżącą wodą, umyć można później. Podczas mycia butelki do karmienia, należy zwrócić uwagę na stan smoczka. Dzieci, które maja już ząbki, lubią gryźć.

Na początku wystarczy zakupić dwie małe butelki do karmienia, o pojemności około 120 ml. Gdy skończymy karmić naszego malucha, taka butelka przyda nam się do podawania dziecku wody lub rozcieńczonych soków owocowych.

Podgrzewacz do mleka

Każdy rodzic oprócz zakupu butelki, powinien również zaopatrzyć się w inne potrzebne gadżety, które ułatwią karmienie malucha. Mowa tutaj o podgrzewaczu do butelek. Takie urządzenie szybko i bezpiecznie podgrzewa mleko. Nowoczesne podgrzewacze do mleka, posiadają dodatkowo sterylizator.

Przeczytaj też: https://odkrywcy.pl/nakladki-na-pasy-bezpieczenstwa-dla-dzieci-czy-warto-kupic/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here