Jak zadbać o zdrowy sen

Zdrowy sen to podstawa dobrego samopoczucia. Niestety, wiele czynników, takich jak stres, presja, nieregularny tryb życia czy używki sprawiają, że mnóstwo osób doświadcza zaburzeń snu. Na szczęście istnieje kilka sposobów, aby poprawić jego jakość. Niekoniecznie trzeba od razu sięgać po tabletki nasenne. Na co warto zwrócić uwagę?

Wietrzenie sypialni

Okna w nowych mieszkaniach i domach są bardzo szczelne. Dzięki temu w pomieszczeniach jest ciepło. Niestety, ograniczą one także wymianę powietrza. Dlatego bardzo ważne jest, aby przed snem wywietrzyć sypialnię. Można także skorzystać z nawilżacza powietrza.

Wyłączenie światła

Światło to znak dla organizmu, że należy pozostać w stanie czuwania. Dlatego przed położeniem się spać najlepiej jest unikać ekspozycji na światło, w tym także na to, które emitowane jest przez ekran komputera czy telefonu – okazuje się, że niebieskie światło silnie hamuje uwalnianie melatoniny, czyli hormonu snu.

Zrezygnowanie z używek

Wiele osób korzysta z substancji stymulujących jak kawa, herbata czy napoje energetyzujące. Lepiej jednak zrezygnować z nich w drugiej połowie dnia. Ich działanie może utrzymywać się nawet kilka godzin, zaburzając sen i pogarszając jego jakość.

Odprężenie psychiczne

Przed położeniem się spać warto zadbać o odprężenie psychiczne. Najlepiej wyłączyć telefon, przestać sprawdzać elektroniczną pocztę, zakończyć wykonywanie czynności, które obciążają umysł. W zamian warto wziąć kąpiel, posłuchać muzyki relaksującej, poczytać książkę.

Odpowiednia poduszka

Na jakość snu ma wpływ poduszka. Zdrowy i wygodny sen zapewnia poduszka wykonana z naturalnych materiałów np. wypełnieniem roślinnym. Jej zaletą jest to, że stabilizuje i podpiera kręgosłup, nie zapada się, nie powoduje także napięć w karku oraz szyi. Można zakupić ją w sklepie https://zdrowysen-sklep.pl/pl_PL/.

Aby poprawić jakość snu, warto stosować się do kilku zasad. Wprowadzenie ich w życie sprawia, że organizm odpręża się wieczorami i przyzwyczaja do tego, że nadeszła pora snu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here