nasiona

Rynek nasion marihuany to prężnie rozwijający się w Polsce biznes. W odróżnieniu od roślin konopi indyjskich i suszu, pestki są w stu procentach legalne. Wynika to z tego, że nasiona marihuany nie mają właściwości psychoaktywnych, czego nie można już powiedzieć o roślinach konopi indyjskich w pewnej fazie wzrostu.

Dla kolekcjonerów i zagranicznych growerów

W Polsce zarówno posiadanie, jak i sprzedaż nasion konopi indyjskich jest w pełni legalna. Za posiadanie i sprzedaż pestek marihuany nie grożą żadne konsekwencje karne w postaci wyroku sądowego czy mandatu. Nielegalna jest natomiast uprawa i hodowla marihuany. Wszystko dlatego, że z nasion marihuany wyrastają rośliny, których topy są na pewnym etapie rozrostu bardzo bogate w psychoaktywną substancję THC.

Dlatego nasiona oferowane przez polskie sklepy sprzedawane są w celach kolekcjonerskich, Oczywiście z oferty mogą skorzystać również ci, którzy chcą rozpocząć uprawę konopi indyjskich, bo przykładowo mieszkają w krajach, gdzie hodowla marihuany na własny użytek jest legalna. Mowa tu o growerach przebywających w krajach takich Holandia, Czechy czy Hiszpania.

Bogata oferta nasion

Sklepów internetowych oferujących nasiona marihuany na polskim rynku jest naprawdę wiele. Nie brakuje też tych stacjonarnych. W ich ofercie są nasiona w cenach od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych za sztukę. Można je kupować w opakowaniach – zazwyczaj do kilkunastu pestek w każdym. Sklepy oferują też sprzedaż nasion marihuany na sztuki.

Internetowe sklepy prześcigają się w promocjach – przykładowo przy zakupach za większą kwotę można otrzymać kilka nasion gratis. W większości punktów oferujących kolekcjonerskie produkty przeważają nasiona feminizowane, czyli wyłącznie żeńskie – wyselekcjonowane przez sztuczne zapylanie roślin.

nasiono

Nasiona marihuany, które można nabyć nad Wisłą, pochodzą najczęściej od holenderskich, hiszpańskich i amerykańskich producentów. To efekt tego, że w tych krajach tradycje upraw konopi indyjskich i selekcji różnych odmian nasion są wieloletnie. Stąd też wiele z oferowanych pestek pochodzi od profesjonalnych banków nasion, które cieszą się uznaniem na całym świecie.

Konsekwencje karne za uprawę

Konkurujące ze sobą sklepy prześcigają się zarówno w jakości oferowanych produktów, jak i świadczonych usług. Zapewniają pełną dyskrecję przy wysyłce nasion, w kopercie lub paczce, która nie wskazuje na ich zawartość. Oprócz tego gwarantują klientom pełną anonimowość i wykasowanie danych kupującego ze swojej bazy.

Niezależnie od tego, czy nasiona wykorzystywane są przez odbiorców do celów kolekcjonerskich, czy do uprawy, należy pamiętać, że w Polsce hodowla marihuany jest wciąż nielegalna, choć procesy legalizacyjne w USA i krajach Europy zachodniej postępuje w szybkim tempie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here