Jak przechowywać nasiona konopi

Nasiona konopi posiadają bardzo twardą łupinę. W związku z tym wydają się nam bardzo odporne. Chociaż rzeczywiście natura zaprojektowała je w ten sposób, aby były w stanie wytrzymać przeróżne warunki, nie są niezniszczalne. Całą partię nasion mogą zniszczyć bardzo mocne zmiany temperatury oraz do tego wysoka wilgotność. Na szczęście dbanie o nasiona nie jest takie trudne. Sprawdźmy jak przechowywać nasiona konopi.

Nasiona konopi, czyli produkt dla kolekcjonerów

Zgodnie z prawem obowiązującym w naszym kraju sprzedaż, posiadanie oraz handel nasionami marihuany jest w pełni legalny. W sklepach mamy dostępne nasiona konopi kolekcjonerskie. Nie posiadają one żadnych narkotycznych substancji. Każdy może kupować, posiadać oraz sprzedawać nasiona konopi bez obawy przed złamaniem obowiązującego prawa. Nasiona konopi kolekcjonerskie możemy traktować jako spożywczy produkt, kolekcjonerski, czy też jako kadzidełko. Sklepy z nasionami w żaden sposób nie zachęcają do uprawiania oraz kiełkowania nasion, a tym samym łamania aktualnych przepisów prawnych.

Jak przechowywać nasiona konopi?

Bardzo dużo osób zapomina o tym, że nasiona konopi żyją. Nasze nasiona rzeczywiście są żywymi organizmami. Zanim jednak wykiełkują, znajdują się w stanie spoczynku. Jak wszystkie inne żywe stworzenia, nasiona także mogą umrzeć. Przechowując je, musimy im zapewnić warunki optymalne, aby mogły one przetrwać.

Nasiona konopi posiadają trzech wrogów głównych. Mowa o świetle, zmianach temperatur oraz wilgoci. Nasiona konopi należy przechowywać w chłodnym, suchym i ciemnym miejscu. O ile to możliwe, przechowujemy nasiona konopi w opakowaniu oryginalnym. W sklepach możemy spotkać się ze specjalnie zaprojektowanymi opakowaniami, aby chroniły nasiona konopi. Sprawdź na ganjafarmer.com.pl

Jeśli nasze nasiona zostaną wystawione na działanie światła, czy też doświadczą jakiś gwałtownych zmian temperatury, to powoduje, że zużywają swoje zapasy odżywczych składników. To oznacza z kolei, że nie będą miały potrzebnych składników odżywczych. Z kolei za wysoka wilgotność spowodować może pojawienie się pleśni oraz grzybów na nasionach.

W przypadku przechowywania krótkotrwałego, wystarczy zazwyczaj ciemna szafka, czy też szuflada, które się znajduje w pokoju o temperaturze stabilnej. Starajmy się trzymać nasiona z daleka od obszarów w naszym domu, które podatne są na zmiany naturalne temperatury. Jeśli mieszkamy na przykład na obszarze o dosyć ciepłych temperaturach w ciągu dnia oraz chłodnych nocach, spróbujmy chronić nasiona konopi przed tymi zmianami oraz nie przechowujemy ich w żadnym wypadku na zewnątrz w garażu, czy też w szopie ogrodowej.

W przypadku przechowywania długotrwałego, najlepiej umieśćmy nasiona w pojemniku szczelnie zamkniętym w lodówce. Jednak pamiętajmy, że częste otwieranie drzwi lodówki powodować może dosyć dramatyczne zmiany temperatury. Jeśli posiadamy drugą lodówkę, która rzadziej jest używana niż ta, które znajduje się bezpośrednio w kuchni, to użyjmy jej do przechowywania nasion.

Gdy tylko jest to możliwe, to przechowujemy nasiona konopi w ich opakowaniu oryginalnym. Jeśli otworzymy paczkę nasion i zostanie nam tylko kilka z nich, to włóżmy je do pojemnika i zamknijmy szczelnie.

W takim przypadku świetnie się sprawdzą strunowe torebki, ponieważ usunąć można z nich całe powietrze, tworząc praktycznie szczelnie całkowicie pojemnik na nasiona. Po uszczelnieniu odpowiednim, umieśćmy torebkę w plastikowej oraz ciemnej torbie, czy też w ciemnym pojemniku, aby ochronić odpowiednio nasiona przed bezpośrednim światłem lodówki.

Pamiętajmy także o tym, że nowoczesne lodówki tworzyć mogą naprawdę bardzo suche środowisko. Niezmiernie ważne jest to, aby nasze nasiona konopi nie były narażone bezpośrednio na warunki tego rodzaju. Brak całkowity wilgoci spowodować może, że nasiona konopi, aby pozostać w życiu, zużyją wszelkie swoje zapasy odżywczych składników. Nie dopuśćmy do tego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here