endokrynolog

Endokrynologia jest to dział medycyny, który zajmuje się gruczołami, a także wydzielanymi przez nie hormonami. Zajmuje się również leczeniem schorzeń oraz patologii z tym związanych. Endokrynologa głównie interesować będzie prawidłowa praca przysadki, tarczycy, przy tarczycy, trzustki, gonad oraz nadnerczy. Żyjemy coraz dłużej, a co za tym idzie wydłuża się też okres, w którym gruczoły są w stanie wydzielać wszystko w prawidłowy sposób, tak jak było to w czasie młodości. Tym samym zawód endokrynologa jest dzisiaj bardziej potrzebny, niż kiedykolwiek wcześniej. Czym dokładnie zajmuje się endokrynolog oraz jakie choroby leczy?

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/czym-zajmuje-sie-endokrynolog-sprawdz-czym-zajmuje-sie-endokrynologia/

Czym zajmuje się endokrynolog?

Pracując jako taki specjalista będziemy pracować z chorobami gruczołów w ramach naszej specjalizacji, ale też zajmować się będziemy organizmem człowieka jako system naczyń połączonych ze sobą. Musimy posiadać w podstawowe pojęcie na temat tego jak skutecznie leczyć pacjentów. Wówczas nie może być nam obca epidemiologia, patogeneza czy etiologia. Musimy potrafić poruszać się w problemach związanych z zakresem symptomatologii, leczenia chorób układu wydzielania wewnętrznego, miażdżycy tętnic, otyłości, a także zaburzeń gęstości kości. Czasami przyjdzie nam pracować też w laboratorium, gdzie dokonywać będziemy analiz próbek czy zajmować się poradnictwem dotyczącym profilaktyki.

Jakie choroby leczy endokrynolog?

Obowiązkiem zawodowym takiego specjalisty jest diagnoza oraz opracowanie metody leczenia chorób, wywołanych nieodpowiednią pracę gruczołów. Dodatkowo zajmuje się ich nadaktywność oczy niedoczynnością. Zaburza ona bowiem gospodarkę hormonalną organizmu. Dlatego pacjenci będą zgłaszać się do nas z różnymi objawami dotyczącymi między innymi: niepłodności, trądziku, nadmiernego łysienia czy owłosienia, infekcji skóry, otyłości, depresji, impotencji, psychosomatycznych zaburzeń odżywiania czy różnych chorób związanych z tarczycą. Niepokojącymi Objawami są też wahania nastroju, problemy z libido czy wręcz wyczuwalne guzy i zmiany skórne. endokrynolog Będzie zajmował się też zbyt niskim czy zbyt wysokim wzrostem, nieprawidłowym rozwojem organizmu płciowych, brakiem czy nadmiernym owłosieniem łonowym, zbyt niską lub zbyt wysoką masą ciała lub zbyt szybkim rozrostem piersi u dziewczynek.

Zobacz też: http://antycenzor.pl/w-jaki-sposob-zostac-endokrynologiem/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here