Karma odkłaczająca dla kota

U wielu kotów w pewnym momencie pojawią się problemy z kłaczkami, czyli kulkami zbitej sierści gromadzącej się w żołądku. Koty długowłose i koty, które są zestresowane, są bardziej narażone na ten problem. Włączenie do diety karmy odkłaczającej dla kota może pomóc mu szybko pozbyć się kul sierści, zanim staną się zbyt duże. Chociaż zazwyczaj kłaczki nie są dla kotów groźne, czasem mogą stać się zbyt duże, aby można je było łatwo usunąć. Kiedy tak się dzieje, mogą utknąć w jelitach lub przełyku kota, co prowadzi do poważnych problemów, które wymagają pomocy lekarza weterynarii.

Stosowanie karmy odkłaczającej dla kotów

Wielu producentów karmy dla kotów opracowało formuły zwalczające kule z sierści, które pomagają kotom szybko i łatwo pozbywać się kłaczków. Karma dla kota odkłaczająca (dostępna m.inn na https://biofeedzoo.pl/pol_m_KOTY_KARMA-SUCHA-DLA-KOTA_KARMA-DLA-KOTA-ODKLACZAJACA-250.html) wykorzystuje połączenie zwiększonej zawartości błonnika oraz olejów rybnych i kwasów omega-6 i omega-3, aby odblokować układ pokarmowy. Większość producentów dodaje do karmy dodatkowe witaminy i minerały, ponieważ pożywienie i kłaczki są wydalane szybko, co utrudnia kotom wchłanianie wszystkich składników odżywczych z pożywienia.

Rola błonnika w odkłaczających karmach dla kotów

Większość zwykłych karm dla kotów zawiera od 1 do 2% błonnika. Karma dla kota odkłaczająca może zawierać nawet osiem procent błonnika. Układ pokarmowy kota różni się od układu pokarmowego psów i innych gatunków. Koty silnie reagują na zdolność fermentacji błonnika, która różni się w zależności od jego źródła. (Fermentacja to proces, podczas którego węglowodany są rozkładane w przewodzie pokarmowym, aby uwolnić swoją energię). Błonnik ze źródeł słabo fermentowalnych, takich jak celuloza, jest trudny do strawienia dla kotów. Dlatego pokarmy zawierające duże ilości zbóż nie są dobrze tolerowane przez koty.

Zalecenia dotyczące stosowania karmy odkłaczającej

Przed wprowadzeniem karmy dla kotów zwalczającej kłaczki należy uważnie przeczytać etykietę. Szukaj produktów zawierających nie więcej niż 8% błonnika pochodzącego ze źródeł innych niż zboża i stopniowo wprowadzaj nową formułę, mieszając ją ze zwykłą karmą.

Monitoruj reakcję kota na pokarm

Jeśli u kota wystąpią zaparcia lub biegunka, zmniejsz ilość pokarmu zwalczającego kłaczki lub zmień produkt na markę z innym źródłem błonnika. Jeśli problem będzie się powtarzał, skonsultuj się z weterynarzem. Jeśli wydaje się, że kot ma problemy z oddawaniem moczu, takie jak częste chodzenie do kuwety, ale tylko nieznaczne oddawanie moczu lub oddawanie moczu poza kuwetę, zabierz kota do weterynarza, aby sprawdzić, czy nie ma zapalenia pęcherza.

Karma dla kota odkłaczająca jest zazwyczaj dobrze tolerowana przez koty. Po jej zastosowaniu większość kotów będzie miała mniej problemów z kulkami sierści.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here