Internetowy psycholog

W czasach dużej niepewności jutra i tego, czy będzie można swobodnie się poruszać powstaje cała sieć usług niewymagających wychodzenia z domu. Jedną z ich gałęzi są internetowe usługi psychologiczne. Jeśli potrzebna jest konsultacja z psychologiem w łatwy sposób można się umówić na spotkanie. Psycholog online to nowa oferta na rynku usług medycznych, która niesie za sobą wiele korzyści.

Czas i pieniądze

Umówienie wizyty online nie wymaga wychodzenia z domu – pozwala to zaoszczędzić nie tylko czas ale i koszty związane z dojazdem do specjalisty oraz oczekiwanie na wizytę w poczekalni. Szybka i prosta procedura rezerwacyjna skraca do minimum zaangażowanie pacjenta.

Anonimowość i transparentność usług

Dla większego komfortu pacjent może wybrać anonimową wersję rejestracji przez podanie adresu e- mail. Opcjonalnie po podaniu numeru telefonu wiadomość sms przypomni o spotkaniu z internetowym psychologiem na godzinę przed nim. Dodatkowym plusem jest możliwość zamieszczenia opinii o wizycie a także sprawdzenie informacji na temat danego specjalisty.

Bezpieczeństwo i komfort

W czasach ogólnoświatowej pandemii dodatkowym atutem takich wizyt jest całkowite ich bezpieczeństwo. Nie ma konieczności wychodzenia z domu i zbędnego narażania się. Opcja ta sprawdzi się w przypadku osób starszych, które nie tylko posiadają zwiększone ryzyko zarażenia się COVID19 ale często inne przyczyny zdrowotne powodują ograniczenie możliwości wychodzenia z domu. W zależności od potrzeb i dla zapewnienia niezbędnego komfortu psychicznego rozmowa online odbywa się zgodnie z życzeniem pacjenta przy włączonej lub wyłączonej kamerce internetowej.

Pobyt za granicą

Jeśli jesteśmy poza granicami kraju – niezależnie od charakteru naszego pobytu – można w każdej chwili skorzystać z fachowej pomocy internetowego psychologa. Jeśli znaleźliśmy się w trudnej do rozwiązania sytuacji życiowej pomoc specjalisty z rodzinnego kraju, mówiącego w ojczystym języku może stanowić dużą pomoc w rozwiązaniu bieżących potrzeb natury psychologicznej.

Bez względu na sytuację życiową zdrowie psychiczne jest najważniejsze i jest podstawą i gwarantem dobrego samopoczucia  i ogólnego dobrostanu psychicznego. Warto o nie dbać ponieważ zdrowa dusza człowieka pozwala na przezwyciężenie nawet najtrudniejszych sytuacji życiowych.

Więcej informacji na temat terapii online znaleźć można tutaj: https://www.mywayclinic.online/pl/dlaczego-online/dla-kogo-psychoterapia-online

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here