podkład w płynie

Kobiety bardzo chętnie sięgają po płynne podkłady, które zapewniają świetne krycie i są dostępne w wielu wersjach. Ich niewątpliwą zaletą jest też dość łatwa aplikacja, do której można użyć kilku metod. Zastanawiasz się, jak szybko i dokładnie rozprowadzić taki kosmetyk na skórze? Poznaj kilka popularnych sposobów nakładania podkładu w płynie, a także ich wady i zalety.

Pędzle do podkładu

Jednym z najpopularniejszych akcesoriów do nakładania płynnego podkładu jest pędzel. Jest wygodny w użyciu, zapewnia naprawdę dokładne krycie i umożliwia dotarcie kosmetyku do różnych nierówności na skórze np. porów i blizn. Jest to zatem idealne rozwiązanie w przypadku cery z niedoskonałościami, czyli np. rozszerzonymi porami i trądzikiem. Pędzle do makijażu wymagają regularnego mycia, co może być ich minusem dla zabieganych osób. Jednocześnie czyszczenie takich akcesoriów jest naprawdę proste, a przy odpowiedniej pielęgnacji można z nich korzystać przez naprawdę długi czas. Ponadto warto wiedzieć, że można spotkać się z kilkoma rodzajami pędzli m.in. płasko ściętym flat topem czy też duo fibre z włosiem naturalnym i syntetycznym.

Gąbeczka do makijażu

Od dobrych kilku lat prawdziwym hitem stały się gąbeczki do nakładania podkładu. Można je stosować w przypadku każdej cery, gdy z kolei pędzle ze względu na możliwość podrażnienia nie są polecane paniom ze skórą suchą i wrażliwą. Ponadto gąbeczki zapewniają dobre krycie i nie pozostawiają smug, a przy prawidłowym użyciu mogą pochłaniać mniej podkładu niż pędzle. Należy jednak pamiętać o zwilżeniu gąbki przed nałożeniem kosmetyku i delikatnym przyciskaniu jej zamiast rozcierania. Co ciekawe, wysokiej jakości model z oferty sklepu online Nutridome można stosować zarówno na mokro, jak i na sucho. Dla zachowania higieny ważne jest regularne czyszczenie gąbek do podkładu.

Szczoteczka do podkładu

Wśród fanek makijażu rosnącym zainteresowaniem cieszą się również specjalne szczoteczki do aplikacji podkładu. Zapewniają dokładne i jednocześnie naturalnie wyglądające krycie. Ponadto używanie szczoteczki jest niesamowicie wygodne. Należy pamiętać jednak, żeby podkład nałożyć na włosie, a nie bezpośrednio na twarz. Taki przyrząd powinien też być regularnie czyszczony z pozostałości kosmetyków.

Nakładanie podkładu palcami

Nadal wiele pań decyduje się na nakładanie płynnego podkładu palcami. Taka metoda jest prosta i szybka, nie wymaga zakupu akcesoriów i z pewnością świetnie sprawdzi się zwłaszcza podczas podróżowania. Umożliwia też wykonanie bardzo precyzyjnego makijażu. Taka technika nie jest jednak pozbawiona wad. Wymaga dokładnego umycia rąk po aplikacji podkładu. Niekiedy usunięcie kosmetyka może być sporym wyzwaniem. Łatwo także ubrudzić przypadkowo ubrania bądź ręcznik. Na dodatek podkład nałożony palcami nie zawsze zapewni idealne krycie, trudno też dotrzeć do różnego rodzaju nierówności. Istnieje ponadto ryzyko przeniesienia na skórę różnych bakterii, dlatego bardzo ważna jest dezynfekcja dłoni przed aplikacją podkładu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here