Nasiona marihuany

Ilość sklepów sprzedających kolekcjonerskie nasiona marihuany wzrasta każdego roku. W ich ofercie pojawiają się zarówno odmiany klasyczne, jak i nowe, zupełnie świeże krzyżówki. Wbrew pozorom, nasiona kolekcjonerskie nie są nielegalne. Ich posiadanie jest w pełni bezpieczne i nie naraża cię na żadne negatywne konsekwencje. Co innego oczywiście z hodowlą wyrastającej z nich rośliny. Poniżej udzielamy kilku podpowiedzi w temacie przechowywania nasionek marihuany. Dowiesz się jak należy je przechowywać, by zachowały swoje kluczowe właściwości oraz przetrwały w stanie niezmienionym przez długi okres czasu.

Kolekcjonerskie nasiona marihuany – i ich naturalni wrogowie

Zacznijmy od tego, że każde nasionko marihuany zawiera w sobie zalążek całej rośliny; odpowiednie przechowywanie jest więc istotne nie tylko dla samych kolekcjonerów nasionek, ale również osób, które na przykład mieszkają za granicą (w miejscach przyjaznych wobec spożycia marihuany), i które pragną z niej wyhodować roślinę. Duży ułatwieniem jest sam fakt, że nasiona marihuany są stosunkowo wytrzymałe. Ich twarda łupina może wytrzymać dość duży nacisk, a także inne szkodliwe oddziaływania.

Jeśli zależy ci na odpowiednim przechowywaniu nasionek konopi, warto rozpocząć od tego jakich sytuacji należy unikać. Do grona naturalnych wrogów nasionek należą: wilgoć, nadmiar światła oraz zmiana temperatury. Dlatego nasionka należy przechowywać nie na świeżym powietrzu, ale w szczelnie zamykanych pojemnikach. Warto wybierać te pozbawione przezroczystych ścianek oraz wieczka. Ponadto, pudełeczko z nasionkami warto przechowywać w półce lub szufladzie, która stanowić będzie dodatkową blokadę dla promieni słonecznych.

Warto też unikać przechowywania nasionek w pobliżu okien i kaloryferów. Chodzi o unikanie sytuacji drastycznej zmiany temperatury – z zimnej na ciepłą lub na odwrót. Niestety, ale zmiany takie szkodą strukturze i właściwościom nasion – mogą doprowadzić do zużycia zawartych w nich składników odżywczych. Po umieszczeniu w glebie, nasionko takie nie wykiełkuje lub też wyda bardzo ograniczony plon.

Nadmierna wilgoć również jest szkodliwa. Dlatego nie należy przechowywać nasionek w łazience ani kuchni. Wilgoć może doprowadzić do rozwoju szkodliwych pleśni i grzybów. Jeśli pokryją one powierzchnię nasionka, doprowadzą do jego wyniszczenia.

Jakie pojemniki na kolekcjonerskie nasiona marihuany wybrać?

Jak podaje źródło TanieSianie, nasiona marihuany powinny być przechowywane w specjalnych pojemnikach. Najlepiej, jeśli każde nasionko posiada osobne opakowanie o podłużnym, zwężającym się ku dołowi kształcie. Opakowanie takie nie tylko stabilizuje ułożenie nasionka, ale również uniemożliwia obijanie się o otaczające powierzchnie. Ponadto, pojemnik powinien posiadać szczelne wieczko, które uniemożliwi dostęp wilgoci.

Jeśli masz wątpliwości, czy twój pojemnik poradzi sobie z utrzymaniem nasionka w odpowiednich warunkach, to możesz dodatkowo umieścić go w woreczku strunowym. Te niezwykle przydatne rodzaje woreczków foliowych pozwalają na niemal całkowite wyciśnięcie powietrza z ich wnętrza. Dzięki temu przechowywane wewnątrz nasionko będzie chronione przez dodatkową warstwę izolującą.

Warning: A non-numeric value encountered in /usr/home/rmenkala17/domains/niewiarygodne.pl/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 1008

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here