Czym jest chusta Buff i jak ją nosić?

0
2082

Chusta Buff jest wielofunkcyjnym akcesorium sportowym przeznaczonym dla wszystkich aktywnych osób. Jej nazwa pochodzi od hiszpańskiej firmy, która zaprojektowała te bezszwowe chusty. Może przybrać niemal każdą formę. Dlaczego jeszcze ten kawałek materiału zyskał już tylu fanów na całym świecie?

Czym jest chusta Buff?

Choć wygląda niepozornie, stała się już niemal legendą. Chusta Buff to tak naprawdę komin, który na początku przeznaczony był dla motocyklistów. Świetnie chronił przed wiatrem izolując twarz oraz kark. Po hiszpańsku „bufanda” oznacza szalik. Obecnie buffami nazywa się powszechnie wszystkie sportowe kominy.

Zalety chust wielofunkcyjnych

Dlaczego ludzie kochają chusty Buff? Przede wszystkim za ich wielofunkcyjność – choć są one małym kawałkiem materiału, można wykorzystać je na kilkanaście sposobów. Są one trwałe i elastyczne, więc praktycznie nie mogą ulec zniszczeniu. Chronią przed działaniem wiatru, zimna i słońca, co jest bardzo ważne dla osób uprawiających sport w różnych warunkach. Chusta Buff jest wygodna i bardziej komfortowa niż zwykły szalik. Ma także uniwersalny rozmiar. Można ją zabrać wszędzie ze sobą, ponieważ zmieści się nawet w małej kieszeni.

Zastosowania chusty Buff

Chusty Buff w zależności od sposobu noszenia będą stanowiły ochronę uszu, ust, nosa, karku lub szyi. Sprawdzą się jako kominiarka, czapka, opaska (na uszy lub nadgarstek), szalik, maska, chusta piratka, gumka do włosów oraz mufka. Mają przewagę nad zwykłymi szalikami, ponieważ nie mogą się rozwiązać. Umożliwią także związanie włosów lub otarcie potu z czoła. Niektóre chusty posiadają również dodatkowe właściwości. Biegacze mogą w zimie wybrać wariant z polarem, a w lecie model chroniący przed przegrzewaniem i odprowadzający wilgoć. To samo tyczy się rowerzystów. Osoby trenujące po zmroku powinny zastanowić się nad chustami z elementami odblaskowymi. Ciekawe są także modele posiadające właściwości bakteriobójcze czy odstraszające owady.

Podsumowanie

Obecnie na rynku można spotkać wiele firm, które produkują chusty wielofunkcyjne na wzór oryginalnych chust Buff. Nie różnią się one wiele od oryginału, więc wybór musi być uzależniony od potrzeb danej osoby. Jednak każdy wielbiciel sportu powinien mieć ten przedmiot w swojej szafie. Choć wydaje się niepozorny, ma wiele zastosowań i może być pomocny w wielu sytuacjach. Chusta Buff nie musi być nudna – warto wybrać model w ciekawym kolorze lub wzorze, by mieć możliwość wyrażenia swojego stylu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here