Jak wybrać dobrą walizkę

Zbliża się sezon urlopowy i planujesz zakup nowej walizki podróżnej? Obecnie na rynku jest duży wybór opakowań na bagaż i czasem ciężko jest podjąć tę ostateczną decyzję. Ten artykuł podpowie ci, jaką walizkę kupić, aby długo służyła podczas twoich wojaży.

Podczas wybierania odpowiedniej torby na bagaż weź pod uwagę kilka ważnych cech. Materiał, waga, obecność kółek i uchwytu, dobrej jakości zamek i wnętrze walizki decydują o jej trwałości i wygodzie użytkowania. Nie warto kierować się ceną, ponieważ tańsze modele mogą okazać się jednorazowe. Znajdź walizkę, która spełni twoje oczekiwania i będzie ci wiernie towarzyszyć w trakcie kolejnych wakacji.

Jak wybrać idealną walizkę na wakacje?

Dobra walizka to taka, która będzie trwała, wygodna i pojemna. Jeśli została wykonana z solidnego, najlepiej wodoodpornego materiału, dobrze ochroni twój bagaż podczas podróży samochodem i samolotem. Dodatkowo niektóre cechy wykorzystanego do produkcji materiału wpływają na łatwość utrzymania walizki w czystości, na jej wagę oraz odporność na zarysowania powstałe w trakcie transportu i przechowywania. Do wyboru są walizki wykonane z poniższych materiałów:

  • ABS,
  • codura,
  • poliwęglan.

Wybierając walizkę, zwróć uwagę na to, czy posiada solidny zamek błyskawiczny, najlepiej szyfrowany. Dodatkową zaletą jest teleskopowa rączka i obracane kółka, które umożliwiają wygodne przemieszczanie się. Środek torby może być wyposażony w kieszenie i pasy mocujące, które pomagają optymalnie spakować się oraz zabezpieczają rzeczy przed przemieszczaniem w trakcie transportu.

Jaka walizka do samolotu – twarda czy miękka?

Zasadniczo bagaż będzie lepiej chroniony przed uszkodzeniem, gdy umieścisz go w walizce wykonanej ze sztywnego tworzywa. Jeśli chodzi o rzeczy, które chcesz mieć pod ręką na pokładzie samolotu, kieruj się osobistymi preferencjami. Być może docenisz wygodę przemieszczania się z miękką walizką, którą możesz nieco skompresować, gdy nie jest wypełniona. Miękki materiał również jest znacznie lżejszy i powoduje, że możesz spakować więcej rzeczy do środka.

Walizki wykonane z twardego materiału charakteryzują się nieco wyższą wagą. Jednak ich dużą zaletą jest dobre zabezpieczenie zawartości przed pognieceniem i uszkodzeniem, co niestety może się zdarzyć podczas transportu.

Przy wyborze walizki koniecznie zwróć uwagę na to, aby jej kółka były solidne i wykonane z trwałego materiału, najlepiej z gumy lub kauczuku. Transport bagażu jest ułatwiony, gdy przemieszcza się on na 4 obrotowych kółkach.

Waga i rozmiar – najważniejsze parametry dobrej walizki

Lekka i pojemna walizka to podstawa udanej podróży. Przemieszczając się samolotem, dowiedz się, jaką wagę i rozmiar torby dopuszcza twój przewoźnik, jeśli chcesz do niej spakować bagaż podręczny.

Nadal zastanawiasz się, jak wybrać walizkę? Szukaj wygodnego w transporcie, wyposażonego w uchwyt i kółka, wykonanego z trwałego materiału i lekkiego modelu. W dalszej kolejności zwróć uwagę na solidność zamków, rozmiar, pojemność i design. Komfort pakowania poprawią pasy i kieszenie ukryte we wnętrzu walizki.

Artykuł sponsorowany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here