Pop art

Pop-art to jeden z kierunków tzw. sztuki masowej. Od wielu lat ten kierunek sztuki inspiruje grafików oraz architektów wnętrz. Choć wiele osób uważa pop-art jako przedstawiciela kiczu, to jednak u niektórych osób budzi on zainteresowanie. W tym kierunku nie ma zasad. Na co zwrócić uwagę, jeśli chcemy urządzić mieszkanie w stylu pop-art i szukamy odpowiednich dodatków? Jakie obrazy najlepiej oddadzą nowoczesny charakter pokoju?

Podpowiadamy! Sztuka popularna w Twoim wnętrzu

Ten kierunek sztuki narodził się w roku 1952, kiedy społeczeństwo szukało  w kulturze optymizmu, radości i wolności.  Pop art charakteryzuje się dużą  ekspresją, nawiązując do tematyki konsumpcjonizmu oraz materializmu. Obrazy popartowe przedstawiają tzw. życie w wielkim mieście, pełne udogodnień, zabawy, sławy oraz nowoczesnego slangu. W ofercie obrazów gallerystore znajdziesz dzieła o takowej tematyce. Z pewnością nawet najwięksi sceptycy znajdą coś dla siebie.

Prostota i czytelność

Rozwinięta w latach sześćdziesiątych sztuka popularna to reakcja  na rozwój kultury masowej. Stylistyka i tematyka konsumpcjonizmu obrazów popartowych jest nadal obecna w twórczości współczesnych artystów. Dzieła tego kierunku charakteryzują się prostą kompozycją, licznymi kontrastami oraz wyrazistymi  barwami. Najczęściej są to prace krzykliwie, których celem jest przyciągnąć wzrok odbiorcy. Ekstrawagancja, kolor, optymizm, odwaga – to tylko kilka cech, które opisują  pop-artowe wnętrza.

Pop-art w dobie minimalizmu

Autorzy obrazów galerii gallerystore zwracają uwagę na zachowanie idei sztuki popartowej. Grafiki rodem z komiksów, mocne kolory, unikatowe wzory zawarte w naszych obrazach idealnie oddają optymistyczny charakter sztuki popularnej.  Minimalistyczne aranżacje, choć funkcjonalne, mogą być nieco monotonne. Idealnym sposobem na przełamanie takiej konwencji będzie dodatek w postaci obrazu pop-art.

Andy Warhol inspiracją w wystroju sypialni

Odważny styl pop-art w dużym stopniu czerpie inspirację z surrealizmu, wykorzystując przedmioty codziennego użytku, traktowane jako symbol kultury masowej i konsumpcjonizmu. . Andy Warhol chętnie nawiązywał w swoim pracach do ikon popkultury, prezentując je na swoich grafikach. Charakterystyczne w pracy artysty było tworzenie serii identycznych obrazów w różnych kolorach. Inspirując się metodą Warhola, można w prosty sposób zapełnić pustą ścianę w sypialni nad łóżkiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here