Stephen King

Niewiele jest osób, które nie słyszały o pisarzu Stephenie Kingu. Nawet jak nie znamy jego powieści, to zapewne spotkaliśmy się z ich ekranizacją. Reżyserzy bardzo lubią brać je na warsztat i rewelacyjnie adaptować. Przykładem chociażby “Skazani na Shawshank” czy “Lśnienie”. Nic jednak nie zastąpi książki, nawet najlepszy film, tym bardziej że styl Kinga jest niepodrabialny. Czas go poznać, do czego nadarza się teraz idealna okazja, bo autor właśnie wydał najnowszą powieść – “Później”. O czym opowiada?

Stephen King – pisarz instytucja

Stephen King to bez dwóch zdań jeden z najbardziej znanych i poczytnych pisarzy w historii. Mistrz horroru, budowaniu niepokojącego klimatu, gęstej atmosfery. To niezwykle pracowity pisarz, który praktycznie każdego roku wydaje jakąś powieść. Wszystkie stają się hitami, trafiając na sam listy bestsellerów. Wytwórnie filmowe biją się o prawa do ich ekranizacji. Nie dziwi więc, że to jeden z najlepiej zarabiających pisarzy świata – średnio rocznie na jego konto wpływa 50 mln dolarów.

“Później” – kolejna świetna powieść Kinga

Później – Stephena Kinga to gratka nie tylko dla miłośników jego prozy, ale każdej osoby, która poszukuje kryminału i horroru w jednym, gdzie dominuje wartka akcja. Czyta się ją szybko i dobrze, bo książka prezentuje lekki styl. Jak to bywa praktycznie zawsze w przypadku powieści tego autora, ciężko oderwać się od lektury, gdyż z każdą kolejną stroną historia coraz bardziej się zagęszcza, zaskakuje, nie pozostawia obojętnym. Lepiej przeznaczyć sobie na nią wolny czas, by się nie odrywać, bo jak wciągnie, to ciężko nam będzie ją odstawić. A nie chcemy przecież zaniedbać ważnych obowiązków!

O czym opowiada?

Poznajemy głównego bohatera – Jamiego, który ma niebywałe zdolności, gdyż od najmłodszych lat widuje zmarłych. Ale nie tylko to jest jego wielką, tajemniczą mocą, bo poza tym, że styka się z ludźmi z zaświatów, to poznaje też ich sekrety. Jak się jednak okazuje, ściąga to na niego kłopoty. Chociaż pomaga nowojorskiej policji w jednym z prowadzonych śledztw, musi stawić czoła mordercy i własnym demonom.

“Później” to bardzo ciekawa, pełna emocji i nieoczekiwanych zwrotów zdarzeń, powieść. Pokochają ją nie tylko wierni fani Kinga i wielbiciele horrorów, ale też osoby zaczytujące się w książkach sensacyjnych. Co ważne, Stephen King powraca w niej do wątków ze swojego wybitnego dzieła – “To”, co tym bardziej zwiększa atrakcyjność przedstawionej w “Później” historii!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here