Problemy z siwieniem

Poruszymy dzisiaj problem, z którym boryka się wielu mężczyzn. Otóż dotyczy on siwienia włosów u mężczyzn. Jak podają statystyki faceci siwieją coraz częściej. Problem ten dotyczy mężczyzn właściwie w każdym wieku. Siwienie może pojawić się już po dwudziestym roku życia. Najczęściej jednak siwe włosy pojawiają się po czterdziestce. Ogólnie mówiąc szron na głowie wygląda niezbyt dobrze i wielu mężczyzn wpędza w kompleksy. Przede wszystkim postarza nas. Jak więc rozwiązać ten problem? Otóż sposobów jest kilka.

Bardzo popularne jest farbowanie włosów męskie. Możemy także ogolić głowę na kompletne zero, ale nie jest to najlepszy sposób. Jak wiadomo mężczyzni muszą często chodzić do fryzjera. Dotyczy to tych, którzy noszą krótką fryzurę. Jeśli ktoś ma długie włosy nie jest to konieczne. Chcąc pozbyć się siwych włosów raczej musimy odwiedzić salon fryzjerski, żeby zmienić kolor za pomocą farby.

Bardzo wielu facetów decyduje się na taki zabieg chcąc pozbyć się siwizny. W dzisiejszych czasach znajdziemy salon fryzjerski oferujący takie usługi na właściwe każdej ulicy i każdym rogu. Koszt takiego zabiegu nie jest wysoki i spokojnie mężczyzna ufarbuje sobie włosy za kwotę pięćdziesiąt złotych. Musimy liczyć się z tym, aby usługa ta była wykonana profesjonalnie. Koniec problemu nie kończy się na zapłaceniu za farbę. Musimy więc dobrze poszukać i z pewnością znajdziemy zakład fryzjerski który nas dobrze obsłuży.

Gdy już umówimy się na wizytę pojawi się następny problem. Musimy wybrać kolor naszych włosów. Możliwości jest wiele. Salony oferują dziesiątki kolorów w różnych odcieniach. Musimy więc wybrać w jakich włosach będzie nam do twarzy. Wybór koloru to oczywiście rzecz gustu. Jedni wolą blond a inni ciemniejsze kolory. Wybór należy do nas. Gdy już wybierzemy kolor i po nałożeniu farby będzie się nam podobał musimy się liczyć z tym, że zabieg ten będziemy musieli powtarzać co jakiś czas. Myślę że nałożenie farby raz w miesiącu zupełnie wystarczy. Jak wiemy włosy szybko rosną i co jakiś czas musimy pokryć odrosty. Jeśli jednak będziemy chcieli zrobić to samemu możemy sami użyć farby w domu. Wydatkiem dla nas będzie wówczas tylko koszt farby do włosów.

Następnym problemem mężczyzn oprócz siwienia jest łysienie. Ma jedną tylko zaletę, że eliminuje siwe włosy. Jednak w dzisiejszych czasach i z tym problemem jesteśmy sobie w stanie poradzić. Na rynku jest wiele preparatów, które zapobiegają wypadaniu włosów, a nawet powodują ich odrastanie. Taki środek bez problemu kupimy w każdej aptece. Jednak czy są one skuteczne? Aby się o tym przekonać musimy przetestować chociaż kilka z nich. Jednak ogólnie mówiąc recenzje mężczyzn używających ich są negatywne.

Powodem wypadania włosów może być wysoki poziom testosteronu. Ciężko jest zatrzymać ten proces. Dużo facetów wydało ogromne pieniądze na różne środki, mimo to włosy i tak stracili. Czy warto zatem wydawać na nie pieniądze? Bardzo trudno odpowiedzieć na to pytanie. Dla niektórych osób są one skuteczne. Jednak większość opinii jest negatywnych. Istnieje jeszcze jeden sposób na wypadanie włosów. Mianowicie możemy zrobić sobie ich przeszczep. Zabieg taki jest jednak bardzo kosztowny. Można go wykonać w klinice chirurgii plastycznej. Polega on na pobraniu włosów z jednego miejsca i przeszczepienie ich na głowę. Pomimo dużego kosztu takiego zabiegu nie ma gwarancji na skuteczność.Włosy mogą się nie przyjąć. Zostaniemy wówczas bez pieniędzy i bez włosów. Pomimo tego wielu mężczyzn decyduje się na taki zabieg. Muszą oczywiście posiadać dużą ilość gotówki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here