Ile zapłacimy za zagęszczanie rzęs?

Kobiety decydują się na zabieg zagęszczania rzęs głównie ze względu na wygląd oraz wygodę. Dzięki takiemu zabiegowi można zapomnieć o tuszowaniu rzęs czy doklejaniu sztucznych. Przedłużanie rzęs nie tylko wydłuża i zagęszcza naturalne, ale też optycznie powiększa oczy.

Przedłużanie rzęs metody

Możemy wyróżnić trzy najczęściej stosowane metody zagęszczania rzęs, które opierają się na tej samej technice polegającej na doklejaniu włosków do naturalnych rzęs.

1. Przedłużanie rzęs metodą 1:1- polega na doklejeniu jednej rzęsy syntetycznej (robionej z włókien poliestrowych) do rzęsy naturalnej z pominięciem bezpośredniego kontaktu ze skórą. Rzęsy utrzymują się do 6 tygodni więc zabieg wymaga uzupełniania (zalecane uzupełnienia nawet co 3-4 tygodnie). Rzęsy dobiera się i stylizuje na podstawie układu rzęs naturalnych każdej osoby.

2. Przedłużanie rzęs metodą 2:1- polega na przyklejeniu dwóch sztucznych rzęs do jednej naturalnej. Dzięki tej metodzie rzęsy są grubsze i bardziej wyraziste.

3. Przedłużanie rzęs metodą 3:1- do każdej naturalnej rzęsy przykleja się trzy sztuczne włoski. Ta metoda pozwala uzyskać najbardziej wyrazisty i spektakularny i wyrazisty efekt.

Każda metoda zapewni podobną trwałość. To od klientki zależy, jakim sposobem zostaną przedłużone rzęsy, choć warto zaufać kosmetyczce która, po ocenie gęstości, długości oraz ogólnego stanu rzęs może zaproponować najlepsze rozwiązanie.

Przedłużanie rzęs pielęgnacja

Pielęgnacja sztucznych rzęs nie wymaga od nas dodatkowego nakładu pracy. Tak, jak nasze własne, sztuczne rzęsy również wymagają codziennego mycia. Mycie twarzy oraz demakijaż są jak najbardziej wskazane. Do demakijażu oczu należy używać delikatnych płynów hipoalergicznych lub szamponu dla małych dzieci. Zagęszczone rzęsy są na tyle ciemne i wystylizowane, że nie trzeba używać już tuszu.

Przedłużanie rzęs czas trwania

Jest to zabieg który wymaga dużej cierpliwości zarówno od klientki jak i kosmetyczki. Czas trwania zabiegu zależy od wybranej metody, stanu naturalnych rzęs oraz ich gęstości. Dużą rolę odgrywa również doświadczenie kosmetyczki. Cały zabieg trwa zazwyczaj od dwóch do trzech godzin.

Zagęszczanie rzęs przeciwwskazania do zabiegu

Do przeciwwskazań zabiegu przedłużania rzęs zaliczamy:

– Choroby alergiczne oczu
– Zespół suchego oka
– Zapalenie spojówek
– Zaćmę
– Reakcję alergiczną na płatki pod oczy, a właściwie kolagen
– Jaskrę
– Jęczmień
– Opryszczkę

Zagęszczanie rzęs cena

Ze względu na sposób wykonywania zabiegu oraz czas trwania zabieg przedłużania rzęs nie należy do najtańszych. Koszt przedłużania rzęs może być różny i zależy od:

– lokalizacji gabinetu (w mniejszych miastach zapłacimy mnie),
– doświadczenia kosmetyczek w danym salonie kosmetycznym,
– wybranej metody,
– zastosowanych materiałów – za syntetyczne włoski doczepiane metodą 1:1 zapłacimy mniej niż za te z futra norek doklejane metodą 3:1.

Cena za przedłużanie rzęs powinna mieścić się w przedziale od 100 do nawet 500 zł. Należy uważać na zbyt niskie ceny takiego zabiegu ponieważ może się okazać ze kosmetyczka nie ma doświadczenia lub pracuje na tanich materiałach o niskiej jakości.

Przykładowe średnie ceny przedłużania rzęs:

Przedłużanie rzęs metodą 1:1 –około 130 zł
Przedłużanie rzęs metodą 2:1 –około 150 zł
Przedłużanie rzęs metodą 3:1 – około 170 zł

Przedłużanie rzęs błędy

Jakie błędy oraz zaniedbania mogą popełnić kosmetyczki podczas przedłużania rzęs?

Do najczęstszych błędów stylistek możemy zaliczyć:

– wykorzystanie słabych jakościowo materiałów
– nieprawidłowo dobrany efekt do urody
– rzęsy za daleko przyklejone od powiek
– rzęsy bardzo blisko przyklejone do powieki
– posklejane rzęsy
– źle dobrana metoda do rzęs naturalnych

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here