Odkurzacz bezprzewodowy

Odkurzacze to w dzisiejszych czasach standardowe wyposażenie każdego domu i mieszkania. Nowoczesne urządzenia znacznie ułatwiają nam wykonywanie swoich obowiązków – dzięki odkurzaczom bezprzewodowym sprzątanie staje się o wiele prostsze i przyjemniejsze. Czy warto zainwestować w odkurzacz bezprzewodowy? Zobacz, jakie są jego zalety!

  • Odkurzacze bezprzewodowe – czy warto?
  • Odkurzacze bezworkowe – co to jest?
  • Odkurzacz ręczny bezprzewodowy i odkurzacz pionowy
  • Odkurzacz bezprzewodowy do podłóg twardych i dywanów

Odkurzacze bezprzewodowe – czy warto?

Sprzątanie – to słowo wielu osobom nie kojarzy się dobrze. Nawet jeśli nie lubimy porządków, nowoczesne odkurzacze bezprzewodowe znacznie ułatwią nam to zadanie. Sprzątanie z ich pomocą staje się dużo bardziej efektywne: takie akcesoria, jak szczotka szczelinowa, ssawka szczelinowa, szczotka płaska lub szczotka wielofunkcyjna umożliwiają perfekcyjne wyczyszczenie każdego zakamarka domu.

Funkcja prania i funkcja czyszczenia parą to kolejny atut, jaki posiadają liczne odkurzacze. Taka funkcja umożliwia staranne czyszczenie podłogi, pracę na mokro i usuwanie nawet najbardziej opornych zabrudzeń i zanieczyszczeń. Szczotka tapicerska umożliwia z kolei czyszczenie tapicerek mebli. Tradycyjne odkurzacze: workowe,  z długim przewodem – nie są nawet w połowie tak wygodne, jak odkurzacze bezprzewodowe. Ich rura teleskopowa połączona jest z dużym urządzeniem, które trzeba stale przenosić z miejsca na miejsce podczas odkurzania. Odkurzacze ręczne to o wiele lepsza inwestycja. 

Odkurzacze bezworkowe – co to jest?

Klasyczne odkurzacze wyposażone są w miejsce na worek, w którym zbierają się śmieci i zanieczyszczenia. Gdy worek się wypełni, należy po prostu go wyrzucić i wymienić na nowy. Wsysane śmieci przedostają się do wnętrza z końcówki szczotki: dysza długa przenosi je do węża i następnie wnętrza worka.

Odkurzacze bezworkowe działają w sposób nieco bardziej skomplikowany. Dzięki szybkiemu przepływowi powietrza, grawitacji i sile odśrodkowej wirujące szybko powietrze z zanieczyszczeniami sprawia, że śmieci opadają na dno naczynia. Powietrze jest więc oczyszczane: pozbawione brudu, może swobodne wydostać się na zewnątrz.

Znając sposób działania klasycznych i bezworkowych odkurzaczy, można łatwo zdecydować, które rozwiązanie bardziej nam się podoba. Odkurzacze bezworkowe są tańsze w użytkowaniu – nie musimy kupować kolejnych worków z materiału. To także rozwiązanie bardziej ekologiczne – co dla wielu osób ma duże znaczenie.

Odkurzacz ręczny bezprzewodowy i odkurzacz pionowy

Odkurzacze bezprzewodowe mogą być zbudowane w bardzo różny sposób. Odkurzacz ręczny to na przykład niewielki sprzęt, który nadaje się do codziennego, szybkiego odkurzania. Dzięki temu, że ma bardzo małe rozmiary, a dysza szczotkowa nie zajmuje w nim wiele miejsca – świetnie sprawdzi się w sytuacji, gdy zależy nam na oczyszczeniu trudniej dostępnych miejsc i zakamarków. Regulacja mocy ssania sprawia, że działanie odkurzacza można dostosować do swoich aktualnych potrzeb.

Pionowy odkurzacz bezprzewodowy to lekkie i poręczne urządzenie, które sprawia, że odkurzanie staje się prostsze niż kiedykolwiek wcześniej. Umieszczona na jego zakończeniu szczotka uniwersalna sprawdzi się w prawie każdym przypadku. Takie odkurzacze nadają się do delikatnych powierzchni, a do zestawu często dołączone są dodatkowe akcesoria, takie jak na przykład ssawka podłogowa lub szczotka okrągła. Odkurzacze bezprzewodowe zasilane są sieciowo – aby z nich korzystać, trzeba najpierw naładować akumulator.

Odkurzacz bezprzewodowy do podłóg twardych i dywanów

Choć odkurzacze bezprzewodowe sprawdzają się w prawie każdej sytuacji, warto wiedzieć, na jakie ich cechy trzeba zwrócić uwagę podczas dokonywania zakupu. Przede wszystkim – istotny jest czas ładowania odkurzacza oraz czas pracy odkurzacza. Jeśli mamy duży dom lub mieszkanie, lepiej będzie wybrać model który może po jednym ładowaniu pracować dłużej – sprzątanie będzie wygodniejsze.

Kolejną istotną cechą odkurzacza jest pojemność zbiornika na odpady. Im mniejszy zbiornik, tym częściej trzeba będzie go wymieniać. Nowoczesne odkurzacze nadają się jednak nie tylko do odkurzania – ale również do mycia podłóg. Wiele z nich posiada warty uwagi tryb pracy na mokro – posiadają osobny pojemnik na wodę. Urządzenia tego typu czyszczą podłogę dzięki wykorzystaniu specjalnych, nasączonych środkiem czyszczącym ściereczek.

Kupując odkurzacz, trzeba koniecznie zwrócić uwagę na jego wysokość. Wydaje się to mało istotne – jednak wysoki odkurzacz może nie zmieścić się pod szafą lub kanapą, co z pewnością utrudni sprzątanie! Szeroki wybór odkurzaczy bezprzewodowych znajdziesz na stronie https://www.neonet.pl/do-domu/odkurzacze/f/samsung.html.

Odkurzacz bezprzewodowy to świetne rozwiązanie dla wszystkich, którzy cenią sobie wygodę, komfort i sprzątanie w sposób szybki i skuteczny. Ręczny odkurzacz bezprzewodowy to prawdziwa wygoda – wystarczy użyć go raz, by przekonać się, że klasyczny odkurzacz workowy z kablem zupełnie mu nie dorównuje!

Aby znaleźć najlepszą okazję, sprawdź koniecznie wyprzedażowe oferty na Black Fridayhttps://www.neonet.pl/blog/czarny-piatek.html.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here