Świadoma pielęgnacja twarzy

Właściwa i systematyczna pielęgnacja twarzy to klucz do zdrowej, promiennej skóry. Każda osoba, która rozpoczyna przygodę ze świadomą pielęgnacją, może być przytłoczona liczbą kosmetyków dostępnych na rynku. Jak wybrać odpowiednie?

Typ cery ma największe znaczenie

Każda cera jest inna. Podstawą świadomej pielęgnacji twarzy jest poznanie swojej skóry i dopasowanie kosmetyków do jej specyficznych potrzeb. Tylko wtedy pielęgnacja będzie skuteczna, a my nie wyrządzimy szkody naszej cerze.

Wyróżnimy cerę: 

  • suchą,
  • tłustą, 
  • mieszaną,
  • trądzikową.

Cera sucha zwykle jest matowa, czasem wręcz odwodniona. Często występują na niej zaczerwienienia i podrażnienia, a po umyciu jest nieprzyjemnie ściągnięta. Cerę suchą trzeba porządnie nawilżać i skutecznie zabezpieczać przed niesprzyjającymi czynnikami zewnętrznymi. Duże znaczenie ma również stosowanie kosmetyków o formułach przeciwstarzeniowych i ujędrniających.

Cechy charakterystyczne cery tłustej to wyraźne błyszczenie, rozszerzone pory i wypryski. Tłusty typ skóry wymaga stosowania preparatów ograniczających wydzielanie sebum. Duże znaczenie ma również dokładne oczyszczanie i nawilżanie. Najlepiej sięgać po preparaty o lekkich formułach, które nie będą zapychać cery.

Typ mieszany łączy skórę tłustą (strefa T – czoło, nos, broda) i suchą (policzki, skronie). Pielęgnacja cery mieszanej jest najbardziej wymagająca. Podstawą powinno być odpowiednie oczyszczanie i porządne nawilżanie.

Przy cerze trądzikowej, która ma skłonności do powstawania wyprysków i zaskórników oraz szybko się przesusza, kluczowe jest oczyszczanie, złuszczanie i nawilżanie. 

Dobry skład produktu to podstawa

Niewiele z nas zdaje sobie sprawę, jak duże znaczenie mają składy kosmetyków. Mnóstwo osób sięga po produkty do pielęgnacji bez sprawdzania etykiet. A to bardzo źle! Niektóre składniki aktywne znajdujące się w kosmetykach mogą uczulać, podrażniać skórę i w ostateczności przynieść więcej szkody, niż pożytku. 

Produkty przeznaczone do pielęgnacji twarzy nie powinny zawierać:

  • konserwantów (np. formaldehyd) – podrażniają naskórek i mogą wywoływać reakcje alergiczne,
  • aluminium – blokuje receptory potowe,
  • olejów mineralnych – zatykają pory,
  • substancji zapachowych – podrażniają skórę.

Warto wybierać preparaty pochodzące od znanych i cenionych producentów, którzy bazują na naturalnych składnikach. 

Drogeria internetowa ekobieca.pl oferuje m.in. wysokojakościowe kosmetyki The Ordinary, które łączą minimalizm z doskonałą skutecznością. Marka stawia na proste receptury składające się wyłącznie z cennych składników aktywnych. W kosmetykach nie znajdziemy olejów mineralnych, siarczanów, formaldehydu i innych szkodliwych substancji. W drogerii dostępne są emulsje oczyszczające, kremy, peelingi, maski, bazy, sera i olejki.

Świadoma pielęgnacja to przepis na zdrową, promienną skórę pozbawioną niedoskonałości. Bez wątpienia warto zainteresować się tym tematem i wprowadzić do swojej codziennej rutyny pielęgnacyjnej takie kosmetyki, które zapewnią cerze wszystko to, czego potrzebuje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here