Jakie zalety ma profesjonalna wiertarka do szkła?

0
3423

Wiertarka do szkła, czyli popularna otwornica, stanowi kluczowy element wyposażenia każdego zakładu szklarskiego. Wybór odpowiedniej otwornicy ma bezpośredni wpływ na ergonomię pracy, oszczędność materiałów oraz jakość wykonywanej pracy. Jeśli planujesz zakup otwornicy, to przygotowaliśmy dla Ciebie kompendium wiedzy na temat nowoczesnych urządzeń, które oferuje firma Expoglass.

Czym charakteryzuje się otwornica do szkła?

W ofercie firmy Expoglass znajduje się wiertarka dwuwrzecionowa Priam. Występuje ona w dwóch wersjach, które pozwalają na obróbkę standardowych formatów szkła, jak i większych tafli. Do największych zalet tej otwornicy należy brak konieczności obracania tafli w płaszczyźnie góra-dół. Dzięki temu poprawie ulega nie tylko ergonomia, ale także bezpieczeństwo pracy. Każdy obrót tafli to przecież ryzyko jej uszkodzenia.

Wśród istotnych zalet wiertarki Priam trzeba wymienić także automatyczny pomiar długości wierteł oraz ich pozycji, a także tryb szybkiej wymiany wierteł, elektroniczny panel sterowania posuwem wrzecion oraz listwą załadowczą. Na pewno docenisz fakt, że otwornica Priam ma relatywnie małe rozmiary i niewielką wagę. Dzięki temu dużo łatwiej wkomponować urządzenie w przestrzeni zakładu. Na długiej liście zalet otwornicy Priam można także wymienić wysoki poziom bezpieczeństwa w trakcie użytkowania, wzrost efektywności pracy, minimalizację strat materiałów i jednoczesną redukcję liczby operatorów.

Co wchodzi w skład wyposażenia otwornicy?

Otwornica Priam jest urządzeniem dwuwrzecionowym. Bardzo ważne jest, że łączy ona w sobie wysoki stopień funkcjonalności z przystępną ceną zakupu. W trakcie projektowania otwornicy technolodzy zwrócili szczególną uwagę na zapewnienie najlepszej wydajności urządzenia i jednoczesnym podniesieniu ergonomii pracy.

Omawiając budowę otwornicy Priam, trzeba zwrócić uwagę na masywny, żebrowany korpus, który w trakcie procesu produkcji został poddany obróbce mechanicznej i cieplnej. To znacznie zwiększa odporność elementów urządzenia na odkształcenie podczas długotrwałej pracy. Zadaniem korpusu jest także minimalizacja drgań, które są generowane w trakcie pracy urządzenia. Te cechy korpusu sprawiają, że zwiększa się nie tylko wygoda pracy, ale także żywotność otwornicy. Dzięki przemyślanej konstrukcji urządzenie może pracować na najwyższych obrotach przez dłuższy czas.

Otwornica Priam ma dwa wrzeciona, dzięki którym można wiercić w tafli bez konieczności jej obracania. Dodatkowo otwornica ma także osobne wrzeciono wiertarskie, które nie jest osadzone bezpośrednio na silniku. Dzięki temu serwis maszyny jest dużo łatwiejszy. Osobne wrzeciono gwarantuje wysoką sztywność całego układu. Nowoczesna konstrukcja pozwala ograniczyć wibracje, poprawić chłodzenie i podnieść poziom bezpieczeństwa.

Wiertarka wrzecionowa firmy Expoglass jest wyposażona w listwę załadowczą z elektronicznym panelem sterowania, automatyczny pomiar długości wierteł, obliczanie stopnia zagłębienia wrzecion oraz elektroniczne sterowanie ich posuwem, a także automatyczne dopasowanie obrotów do średnicy wiertła.

Wiertarki do szkła firmy Expoglass to produkty, które charakteryzują się precyzją działania oraz wysoką trwałością. Zakup takiego urządzenia z pewnością podniesie wydajność Twojej pracy przy jednoczesnej optymalizacji zużycia materiałów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here