Oczyszczanie powietrza w domu

Nawet jeśli nie wietrzymy często mieszkania z uwagi na smog i warunki panujące w dużym mieście, mamy dużą ilość roślin doniczkowych i klimatyzator, nie mamy pewności, że powietrze w naszym domu jest czyste i zdrowe dla naszego organizmu. W klimatyzacji często gromadzą się grzyby i bakterie, a zarodniki i pyłki roślin nie mają dobrego wpływu na nasze płuca. Co robić, by zdrowo oddychać? Filtr powietrza do domu to idealne rozwiązanie!

Świadomość szkodliwych dla naszego zdrowia zanieczyszczeń unoszących się w powietrzu sprawia, że coraz częściej szukamy rozwiązań umożliwiających oczyszczanie powietrza w domu. Dobry oczyszczacz powietrza zapewnia zdrowe oddychanie, zmniejszenie lub nawet całkowite ustąpienie objawów alergii i astmy, pozwala na spokojny sen i poprawę jakości życia. Jak działa filtr powietrza do domu? Warto spróbować znaleźć najlepszy oczyszczacz powietrza dla siebie!

Oczyszczacze powietrza firmy Samsung mają trzy filtry zatrzymujące zanieczyszczenia znajdujące się w powietrzu. Filtr wstępny, filtr węglowy oraz filtr HEPA działają kolejno na: sierść zwierząt i kurz, szkodliwe lotne związki uwalniane z tekstyliów i mebli znajdujące się w pomieszczeniu, dym tytoniowy i zapachy kuchenne, a także na bardzo drobne cząsteczki pyłów PM 1,0, PM 2,5, PM 10 oraz bakterie, grzyby i pleśń, które działają szkodliwie na nasze płuca i błony śluzowe, powodując alergie, katar sienny, trudności z oddychaniem i pogorszenie stanu zdrowia. Dobry oczyszczacz powietrza poprawi jakość naszego życia, eliminując szkodliwe czynniki z naszego otoczenia.

Jak dobrać najlepszy oczyszczacz powietrza do naszych potrzeb?

Filtr powietrza do domu należy dobrać do naszych oczekiwań względem głośności i wydajności jego działania tak, by spełniał on swoją funkcję jak najlepiej. Dobry oczyszczacz powietrza to wydatek rzędu kilkuset do kilku tysięcy złotych, a do jego poprawnej pracy konieczne jest dobranie modelu odpowiedniego do wielkości pomieszczenia, w którym ma działać. Nawet najlepszy oczyszczacz powietrza nie spełni dobrze swojej funkcji, jeśli zakres jego mocy będzie mniejszy niż wymiary przestrzeni, w której będzie stosowany. Dobry oczyszczacz powietrza bez problemu poradzi sobie z pracą w dużym, jednorodzinnym domu, wydajnie poprawiając jakość powietrza w pomieszczeniach o wielkości nawet 60 metrów kwadratowych! Oczywiście filtr powietrza do domu o tak dużej mocy można stosować także w mniejszych pokojach, nigdy jednak odwrotnie, gdyż oczyszczanie powietrza za pomocą urządzenia o mniejszym zakresie nie będzie dokładne, może również zajmować dużo więcej czasu przy jednoczesnym zużyciu zbyt dużej ilości energii elektrycznej. Wskaźniki wbudowane w każdy dobry oczyszczacz powietrza poinformują nas, czy pracuje on prawidłowo, mierząc zawartość pyłów i zanieczyszczeń w otoczeniu. Gdy urządzenie wskazuje dobrą jakość powietrza, możemy być spokojni o jego prawidłową pracę, a tym samym o nasze samopoczucie i zdrowie. Dobry i zdrowy sen zapewni również cicha praca urządzenia. Filtr powietrza do domu Samsung AX47R9080SS, dzięki specjalnemu, nocnemu trybowi o głośności zaledwie 20 decybeli – porównywalnej do szeptu, doskonale sprawdzi się w sypialni lub pokoju dziecięcym.

Oczyszczanie powietrza w domu pozwala na ograniczenie otwierania okien do minimum, co jest istotne zwłaszcza zimą. Jeśli jest jednak taka konieczność, zwróćmy uwagę, jak na jakość powietrza zza okna „zareaguje” nasz oczyszczacz i jaki wskaźnik jakości powietrza wyświetli się na urządzeniu. Warto zadbać o zdrowie swoje i bliskich, decydując się na filtr powi

Warning: A non-numeric value encountered in /usr/home/rmenkala17/domains/niewiarygodne.pl/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 1008

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here