Oczyszczacz powietrza do mieszkania w walce z zanieczyszczeniami

0
2040

Jakość powietrza w Polsce pozostawia wiele do życzenia. W codziennej walce z zanieczyszczeniami i innymi czynnikami powodującymi alergie oraz problemy zdrowotne zdecydowanie przyda się oczyszczacz powietrza. Jaki wybrać sprzęt, by skutecznie zadbać o komfort przebywania w mieszkaniu?

Najlepszy oczyszczacz powietrza, który spełni wszystkie Twoje oczekiwania

By znaleźć najlepszy oczyszczacz powietrza, na początek warto zwrócić uwagę na najważniejszy aspekt. W celu zapewnienia odpowiedniej czystości powietrza sprawdzą się filtry o wysokiej skuteczności, takie jak filtry HEPA. Oczyszczacz powietrza HEPA to sprzęt, który znajdziemy między innymi w ofercie firmy Samsung. Co oznacza obecność filtru tego rodzaju? To możliwość osiągnięcia wydajności na poziomie aż 99,97%. Źródłem tej technologii jest wojskowy projekt mający pierwotnie na celu ochronę przed promieniowaniem radioaktywnym, a w ostatnich czasach znalazła ona zastosowanie także w sprzętach takich jak domowy oczyszczacz powietrza. Jaki wybrać produkt, by zyskać odpowiednie wsparcie dla zdrowia? Wspomniany rodzaj filtrów to najważniejsza cecha – najczęściej konstrukcja urządzenia łączy oczyszczacz powietrza HEPA także z filtrem węglowym, dając jeszcze lepsze wyniki.

Oczyszczacz powietrza do mieszkania – ulga dla alergików i nie tylko

Stawiając na wysokiej klasy rozwiązania, można odczuć różnicę w oddychaniu praktycznie od pierwszego uruchomienia. To niezwykle ważne zwłaszcza dla alergików, jednak poprawę w tej kwestii doceni także każda osoba, która zdaje sobie sprawę ze wpływu czynników środowiskowych na zdrowie. Jakie jeszcze parametry sprawiają, że to właśnie dany sprzęt stanowi oczyszczacz powietrza, jaki wybrać warto właśnie do swojego mieszkania? Kolejną ważną informacją jest jego moc oraz rozmiar. Te cechy muszą być dostosowane do gabarytów danego pomieszczenia – w asortymencie Samsunga znajdziemy rozwiązania obejmujące pokoje o powierzchni od 34 do 90 metrów kwadratowych.

Oczyszczacz powietrza – jaki wybrać i na co jeszcze zwrócić uwagę?

Przed podjęciem decyzji konieczne jest przeanalizowanie wszystkich aspektów, które mogą być istotne: od drobnych szczegółów po najbardziej odczuwalne kwestie. Na pewno warto zwrócić uwagę na poziom dźwięku wydawanego podczas pracy. Oczyszczacz powietrza, jaki wybrać możesz do swojego domu, nie powinien drażnić głośnymi szumami za dnia, a tym bardziej w nocy. Wykorzystanie urządzenia nie może przeszkadzać we śnie ani wykonywaniu codziennych obowiązków.

Oczyszczacz powietrza HEPA powinien być także zaprojektowany w taki sposób, by jego obsługa była jak najprostsza. Aplikacja SmartThings umożliwia sterowanie modelami firmy Samsung z poziomu smartfona. Dostęp do wyświetlacza sprawia z kolei, że oczyszczacz powietrza do mieszkania może na bieżąco informować Cię o poziomie zanieczyszczeń. Ostatnią, lecz również ważną kwestią jest wygląd sprzętu. Produkt musi być dopasowany do aranżacji danego pomieszczenia i współgrać z innymi urządzeniami. W tym wszystkim nie możemy oczywiście zapomnieć o pierwszym temacie, jaki poruszyliśmy, czyli skuteczności zastosowanych filtrów. Inwestycja w urządzenie tego typu może przynieść wiele korzyści – musimy jednak mieć na uwadze odpowiedni dobór parametrów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here