zamki drzwiowe

Zabezpieczenie domu przed włamaniem i kradzieżą jest koniecznością, o której nikt z nas nigdy nie zapomina. Upewniamy się czasem nawet dwa razy, czy na pewno zamknęliśmy drzwi na klucz. Jednak, aby zabezpieczenie to rzeczywiście było skuteczne, wymaga przede wszystkim wykorzystania skutecznego zamka. Przedstawiamy kilka ich rodzajów.

Zamki nawierzchniowe

Jednym z najbardziej popularnych rodzajów zamków, stosowanym przede wszystkim w drzwiach zewnętrznych, są zamki nawierzchniowe. Są montowane na wierzchu drzwi, po ich wewnętrznej stronie. Ich działanie polega zazwyczaj na wysuwaniu bolców, które wchodząc w specjalnie przygotowane dla nich otwory i blokują w ten sposób wejście osobom niepowołanym.

Zamki nawierzchniowe ryglowe to użyteczny sposób ochrony przed włamaniem, ponieważ większość z nich wyposażona jest w specjalne klucze piórowe, które w=gwarantują brak możliwości otwarcia zabezpieczeń bez nich. Warto także zauważyć, że najnowsze zamki wierzchnie są dodatkowo wyposażone w specjalne systemu elektrocznie, które pozwalają na sterowanie nimi za pomocą specjalnych aplikacji.

Zamki wpuszczane drzwiowe

Drugim, równie popularnym rodzajem zamków, są zamki wpuszczane drzwiowe, które mogą być stosowane zarówno w drzwiach zewnętrznych, jak i wewnętrznych. Występuje wśród nich wiele typów, takie jak choćby zamki elektroniczne, bezkluczowe lub tradycyjne – trzpieniowe.

Ich wielką zaletą jest mała awaryjność, długa wytrzymałość i skuteczność w zapewnianiu bezpieczeństwa. Co więcej, występują w wielu różnych wielkościach i konfiguracjach. Jeśli więc szukasz konkretnego modelu, na pewno zdołasz go dopasować do swoich drzwi, korzystając ze strony https://www.sparta.com.pl/pl/zamki.

Zamki do drzwi przesuwnych

Szczególnym rodzajem drzwi są drzwi przesuwne, które zazwyczaj chowają się gładko w ścianie, specjalnej kasecie lub za meblami. Z tego względu wymagają one wykorzystania takich uchwytów i zamków, które nie będa w tym przeszkadzać z powodu swojej wielkości.

Zamki do drzwi przesuwnych mogą być wyposażone w kluczyk lub nie. Cechuje je także bardzo duża różnorodność, pozwalająca na wybranie spomiędzy znaków o okrągłej, podłużnej lub prostokątnej otoczce. Dzięki temu na pewno uda się je dopasować do każdych drzwi.

Ważna cecha zamków: brak korozji

Decydując się na zakup zamka do drzwi, należy przede wszystkim mieć na uwadze jego odporność i wytrzymałość na warunki zewnętrzne, szczególnie, jeśli będzie znajdował się w drzwiach prowadzących z budynku na dwór. Z tego względu zawsze należy wybierać zamki o najwyższej jakości, wykonanie z nierdzewnych, odpornych materiałów. Tylko dzięki temu będą mogły służyć odpowiednio długo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here