Na majówkę, razem z mamą, razem z tatą na…przejażdżkę!

0
2520

Spędzanie czasu na świeżym powietrzu to dla dzieci i rodziców niebywała frajda. Jedną z aktywności, którą możemy wykonywać razem z dziećmi jest jazda na rowerze. Nawet jeśli nasze maluchy są zbyt małe, aby samodzielnie prowadzić rower, możemy je zabrać na wycieczkę w specjalnym foteliku rowerowym. Jaki fotelik wybrać? Na to pytanie odpowiadamy w naszym artykule.

Różne rodzaje mocowań

Nawet jeśli nasze dziecko nie potrafi jeszcze samodzielnie jeździć na rowerze, nic nie stoi na przeszkodzie aby wybrało się na wycieczkę razem z nami. Z pomocą przyjdą foteliki rowerowe, takie jak np. https://babyhit.pl/pol_m_Foteliki-rowerowe-i-akcesoria-176.html, dzięki którym będziemy mogli zabrać nasze pociechy na przejażdżkę pełną wrażeń! Na rynku znajdziemy wiele fotelików różnych producentów. Czym zatem kierować się w wyborze? Foteliki można rozróżnić ze względu na typ mocowania, na te mocowane z przodu (na kierownicy), na bagażniku rowerowym oraz na ramie. Pierwszy typ przeznaczony jest dla najmniejszych dzieci, z kolei te ostatnie cechują się większą uniwersalnością. Każde z tych rozwiązań znajdzie z pewnością swoich amatorów. Najważniejszym aspektem jeśli chodzi o dobór fotelika rowerowego jest bezpieczeństwo. Fotelik powinien mieć solidną konstrukcję, a jednocześnie być wygodny w użytkowaniu dla dziecka.

Bezpieczeństwo ponad wszystko

Wybierając model fotelika należy zwrócić uwagę na jego wykonanie. Nie powinno ono budzić najmniejszych wątpliwości, co do jakości materiałów z którego zostało wykonane. Bardzo ważnym elementem są pasy bezpieczeństwa, które w zależności od modelu fotelika mogą być trzy-, cztero- lub pięciopunktowe. Największą gwarancję bezpieczeństwa zapewniają z całą pewnością ostatnie z nich. Wybierając odpowiedni fotelik dla naszej pociechy najlepiej wypróbować go w sklepie razem z dzieckiem. Fotelik powinien być bowiem dobrze dopasowany do wzrostu i wagi naszego malucha. Warto zwrócić też uwagę na wyściółkę fotelika. Foteliki rowerowe najczęściej posiadają miękką wyściółkę, która nie uwiera ani nie powoduje ewentualnych otarć czy odcisków u dziecka. Ponadto warto przyjrzeć się zabudowie boków fotelika, a także podnóżkowi. Regulowany podnóżek z dodatkową możliwością zapięcia stopy dziecka to dodatkowa gwarancja wygody i bezpieczeństwa.

Od jakiego wieku najwcześniej możemy przewozić dziecko w foteliku rowerowym?

Przepisy prawa nie regulują kwestii minimalnego wieku, od którego dozwolone byłoby przewożenie dziecka w foteliku rowerowym. Warto jednak zachować w tym temacie zdrowy rozsądek i nie wozić w foteliku niemowlęcia, które na przykład nie radzi sobie jeszcze z samodzielnym siedzeniem i stabilizacją główki, gdyż może to przynieść negatywne konsekwencje zdrowotne. Najczęściej niemowlę nabywa wspomniane umiejętności w okolicach 9 miesiąca życia, stąd większość producentów fotelików rowerowych dla najmłodszych dzieci właśnie ten wiek podaje jako minimalny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here