Meble w stylu skandynawskim

Styl skandynawski króluje we wnętrzach już od wielu sezonów. I nie ma w tym nic dziwnego, bo łączy klasyczną funkcjonalność z minimalizmem, a jednocześnie pozwala zachować pełną estetykę danej przestrzeni. Sprawdź, jakie meble wybierać, by stworzyć we własnym salonie aranżację rodem ze Skandynawii.

Dlaczego styl skandynawski?

Aranżacje w stylu skandynawskim pozwalają optycznie powiększyć przestrzeń. Panuje w nich minimalizm, brak przepychu i zbędnych dekorów, zaś całe wyposażenie jest optymalnie praktyczne. Meble w stylu skandynawskim nadają się doskonale do odprężenia po ciężkim dniu, aktywności całej rodziny w warunkach domowych, a jednocześnie cieszą uniwersalnym designem. Poszczególne elementy wyposażenia pokoju są jednak nie tylko estetyczne, ale i praktyczne. Proste formy zakładają pełną funkcjonalność i rozwiązania, które pozwalają na ich jeszcze lepsze wykorzystanie. Z powodzeniem udaje się urządzać nie tylko reprezentacyjny salon w stylu skandynawskim, ale i pokoje dziecięce, łazienki bądź kuchnie. Widać to doskonale po szerokiej ofercie producentów mebli, które tworzone są zgodnie z obowiązującymi trendami. Doskonałym przykładem może być https://meblerajo.pl/sklep,21,meble-lenart.html, gdzie znajdziemy naprawdę szeroki wybór mebli i akcesoriów scandi.

Meble skandynawskie – cechy charakterystyczne

Przestrzeń urządzona w stylu skandynawskim jest jasna, przestronna, doskonale oświetlona, zachowawcza, funkcjonalna, ale nigdy nie pozostaje nudna. Chociaż meble mają najczęściej proste formy, brak w nich ozdobnych frezów czy kształtów, to jednak bez wątpienia mogą stanowić główną dekorację pokoju. W aranżacjach w stylu scandi świetnie sprawdzą się meble z naturalnego drewna albo w kolorze białym. Coraz częściej pojawiają się też elementy kolorowe, przede wszystkim w odcieniach szarości czy w kolorach pastelowych.

Uwagę należy zwracać na komody, regały, a nawet meblościanki o prostych formach. Styl skandynawski wyróżniają jednak zawsze nóżki tychże mebli. Z reguły każdy element wyposażenia stoi na nieco zwężanych, stylowych, najczęściej wykonanych z drewna nóżkach. Nie ma znaczenia, czy wybieramy szafkę pod telewizor, sporych rozmiarów kwietnik czy kanapę.

Dla stylu skandynawskiego charakterystyczny jest też wypoczynek. Najczęściej wybierane są wygodne narożniki z regulowanymi zagłówkami albo niewielkie, nierozkładane sofy. Wypoczynki są tapicerowane, najczęściej wybiera się tkaniny plamoodporne, rzadziej są to welury czy skóra albo meble pikowane.

Dekoracje w stylu scandi

Chociaż styl skandynawski jest minimalistyczny, to z powodzeniem wnętrza można ożywiać pasującymi do chłodnych, nierzadko wręcz sterylnych aranżacji dekorami. Sprawdzi się żywa roślinność w ciekawych osłonkach, wazon z kwiatami albo grafiki na ścianach. Styl skandynawski lubi geometryczne wzory oraz motywy naturalnych krajobrazów czy zwierząt. Zawsze pasują też zapachowe świece albo pled rzucony na łóżko. Dodatki w stylu skandynawskim mogą być wykonane z naturalnego drewna, wtedy zawsze pasują idealnie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here