Łysienie

Bujne i lśniące loki wprost z telewizyjnej reklamy to marzenie niemal każdego z nas. Tymczasem w pewnym wieku dopadają nas przykre fakty w postaci kłębów martwego owłosienia na grzebieniu, czy na poduszce. Dlaczego niektórzy z nas łysieją?

Tym zajmuje się klinika włosa warszawa

Oprócz przeszczepiania włosów bada także przyczyny, dla których owłosienie przerzedza się wraz z wiekiem lub stanem zdrowia. Najczęściej mamy do czynienia z łysieniem typu męskiego, kiedy organizm ok. 40-50 roku życia okazuje się genetycznie podatny na działanie hormonu – androgenu.

Naukowcy z klinik włosów nie notują w takich przypadkach blizn na owłosionej skórze głowy, co daje świetne pole do zabiegu typu przeszczep włosów warszawa zaś jest miastem, gdzie łatwo jest uzyskać konsultacje, jakich udzieli renomowany trycholog warszawa bowiem, tak jak i inne metropolie w naszym kraju, koncentruje najlepszych specjalistów z różnych dziedzin medycyny estetycznej.

Trycholog oszacuje szanse na przeszczep

Specjaliści od przywracania gęstej fryzury, kwalifikując pacjentów do operacji przeszczepu mikroimplantów włosowych, spotykają się także z innym rodzajem łysienia. To łysienie plackowate, równie często, jak mężczyzn, dotykające kobiety.

Przyczyny łysienia plackowatego nie są do końca znane. Choroba przez jednych naukowców uważana jest za autoimmunologiczną, przez innych za typowe schorzenie dermatologiczne lub efekt działania silnego stresu. Przyczyna jest jednak mniej ważna – uznałby trycholog warszawa na szczęście oferuje dostęp do tego rodzaju specjalistów, u których pacjent lub pacjentka dowie się, co medycyna może zdziałać.

Kiedy przeszczep włosów ma sens?

U wspomnianych osób, które borykają się z łysieniem plackowatym, lekarz zajmujący się zdrowiem skóry głowy oceni, jak często występują nawroty łysienia i jak długo trwa odrastanie utraconych wskutek choroby kosmyków. Nieważne bowiem, gdzie działa klinika włosa warszawa, Poznań, czy też Łódź – to stan osoby badanej powie fachowcowi najwięcej o rokowaniach w jej przypadku. Okazuje się bowiem, że przeszczepione włosy mogą również ulegać tendencjom typowym dla łysienia plackowatego, to jest wypadać podczas nawrotów schorzenia.

Jeśli nawrotów od dawna nie było, a odrośnięte pukle trzymają się zdrowo skóry głowy i nasza czupryna regularnie gęstnieje, istnieje duża szansa, iż ma sens wykonanie zabiegu typu przeszczep włosów warszawa zaś jako jeden z ośrodków miejskich w Polsce, gdzie warto takiemu zabiegowi się poddać, otwiera swoje podwoje na osoby cierpiące z powodu łysienia wywołanego każdą z możliwych przyczyn.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here