Lakiery hybrydowe

Lakiery hybrydowe to jedne z najważniejszych odkryć w branży manicure ostatnich lat. Za ich pomocą możemy szybko i łatwo uzyskać cudowny efekt wizualny. Wiedzą o tym wszystkie amatorki zadbanych paznokci, które regularnie poddają je kosmetycznemu tuningowi. Zaletą lakierów hybrydowych jest fakt, że można je nakładać samodzielnie – we własnym miejscu zamieszkania. W tym celu wystarczy skorzystać ze specjalnej lampy UV oraz – samego lakieru. Uzyskiwany w ten sposób efekt nie będzie gorszy niż po wizycie u kosmetyczki. Zapraszamy do lektury, w trakcie której postaramy się przybliżyć ten temat.

Lakiery hybrydowe – dla kogo?

W czym tkwi wyjątkowość lakierów hybrydowych? Próbując odpowiedzieć na to pytanie, warto wskazać na dwie ważne cechy. Przede wszystkim – lakiery hybrydowe są niezwykle atrakcyjne wizualnie. Prezentują wyraziste, zmysłowe i głębokie barwy, które zwracają uwagę i przypadają do gustu. Wśród lakierów hybrydowych znajdziemy również lakiery termiczne – które zmieniają swoją barwę pod wpływem temperatury. Zazwyczaj, lakiery takie ciemnieją w temperaturze niskiej oraz jaśnieją, gdy robi się cieplej.

Po drugie – lakiery hybrydowe są niezwykle proste w aplikacji. W tym celu wystarczy nałożyć trzy kolejne warstwy – bazę UV, lakier hybrydowy oraz warstwę nabłyszczającą. Każdą z nich naświetla się za pomocą specjalnej lampy UV, która powoduje ich dokładne przylgnięcie do płytki paznokcia. Ponadto, wśród dostępnych lakierów znajdziemy takie, które wystarczy nałożyć jeden razy – tak zwane lakiery 3w1 lub nawet 5w1. Te ostatnie dedykowane są dla osób zmagających się z problemami zdrowotnymi paznokci.

Lampy UV do lakierów hybrydowych

Nieodłącznym elementem w nakładaniu lakierów hybrydowych są lampy UV. Urządzenia te cieszą coraz większą popularnością. Do niedawna jeszcze były stosowane przede wszystkim w specjalistycznych salonach kosmetycznych. Obecnie, coraz częściej sięgają po nie osoby prywatne, które pragną za ich pomocą wykonać manicure samodzielnie.

Lampy UV są wykorzystywane nie tylko do utrwalania lakierów hybrydowych, ale również innych rodzajów lakierów. Często, stosuje się je w czasie manicure z wykorzystaniem lakierów żelowych lub akrylowych.

W wyborze lampy UV warto zwrócić uwagę na kilka najważniejszych parametrów. Pierwszy to oczywiście rozmiar samego urządzenia oraz jego przeznaczenie. Niektóre lampy UV są dedykowane do wykonywania manicure, inne z kolei do pedicure. Znajdziemy również modele uniwersalne, pozwalające na utrwalenie lakieru zarówno na dłoniach, jak i stopach. Najmniejsze modele lamp UV nadają się nawet do noszenia w torebce.

Moc danego urządzenia to kolejny istotny parametr. Najchętniej wybierane urządzenia to te, których moc wynosi 9W. Mocniejsze modele – na przykład 18, 36 lub 48W – nadają się również do profesjonalnego stosowania.

Kolejną istotną sprawą jest ilość programów działania danego urządzenia. Poszczególne programy różnią się zwykle czasem naświetlania oraz intensywnością emitowanego światła. Tym samym – są przeznaczone do różnego typu lakierów i paznokci.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here