Kawa

Jak zrobić prawdziwą, włoską kawę? Jakie są tajniki baristów, którzy na co dzień przygotowują małą czarną włoskim klientom? Te i inne pytania coraz częściej zadają sobie wielbiciele kawy. Tymczasem warto mieć świadomość, że kluczową rolę w przygotowywaniu tego typu napojów odgrywają sprzęt i właściwy rodzaj kawy. Doskonale sprawdza się tutaj kawa Mauro, której na co dzień używa się w najlepszych włoskich kawiarniach i restauracjach.

Kawa, która podbiła serca Włochów

Włoskie serca, pod kątem kawy, podbić jest bardzo trudno. Faktem jest bowiem, iż dla prawdziwego Włocha kawa ma przede wszystkim smakować – jej właściwości pobudzające nie są aż tak istotne. Oczywiście, bardzo ważna jest też atmosfera, w której wypijany jest napój, jednak to właśnie jego jakość stawiana jest na pierwszym miejscu. Kawa Mauro, choć mało znana w Polsce, we Włoszech zdobyła ogromną popularność. Cieszy się nią do tego stopnia, że coraz częściej możemy spotkać ją w najlepszych włoskich kawiarniach oraz restauracjach, co dodatkowo świadczy o prestiżu kawy Mauro.

W domu jak w Italii

Marzenie o piciu kawy we włoskiej kawiarni często trzeba odsunąć na bok, zwłaszcza w zimowe dni. Niemniej jednak nie oznacza to, że musimy całkowicie rezygnować ze smacznego napoju. Wystarczy zakupić kawę Mauro, a następnie przygotować ją w ekspresie bądź w kawiarce, zależnie od tego, czym właściwie dysponujemy. Co istotne, kawa Mauro musi zostać uprzednio zmielona – możemy to tego użyć młynka ręcznego bądź automatycznego, przy czym drugie rozwiązanie jest o wiele wygodniejsze. Jeśli nasz ekspres posiada funkcję mielenia ziaren, wsypujemy je bezpośrednio do odpowiedniej komory. Jeśli nie posiadamy ani ekspresu, ani kawiarki, zmieloną kawę Mauro możemy po prostu zalać wodą. Oczywiście, efekt smakowy będzie nieco inny, jednak w dalszym ciągu będziemy mogli cieszyć się jej niesamowitym aromatem.

Gdzie kupić kawę Mauro?

Kawa Mauro dostępna jest przede wszystkim w dobrych sklepach internetowych, zajmujących się sprzedażą różnych rodzajów kaw i akcesoriów do ich przygotowania np. https://coffee-mat.pl/firm-pol-1629980483-Mauro.html. Jest to bardzo dobra wiadomość dla wielbicieli małej czarnej, bowiem nie muszą oni odwiedzać odległej Italii, aby móc zakupić wszystko, co potrzebne do przygotowania wysokiej jakości kawy. Kawa Mauro sprzedawana jest w większych opakowaniach, zatem możemy zrobić spory jej zapas, choć oczywiście prawdziwemu wielbicielowi kawy, który wypija kilka jej filiżanek dziennie, nie wystarczy on na zbyt długo. Gdy kawa Mauro powoli się kończy, warto od razu zamówić kolejne opakowanie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here