Odzież dziecięca

Coraz więcej osób czy to z powodów ekonomicznych, czy ideowych decyduje się na bycie eko lub życie w duchu zero waste. Jednak mając dziecko, może się wydawać trudne wytrwanie w tego typu postawach. Wychowując dziecko, również możemy obniżyć koszta swojego życia i uczynić je nieco bardziej przyjazne dla planety. Odzież dziecięca bowiem, na którą wydajemy najwięcej pieniędzy, może być wykonana z przyjaznych środowisku materiałów lub możemy zdecydować się inne bardziej zero waste, alternatywy. Jakie?

Odzież dziecięca, zero waste

Niemowlęta nie chodzą latami w swoich ubraniach, ponadto często nie zdążą założyć czegoś dwa razy, bo już dane ubranie jest dla nich za małe. Nie zawsze matki mają jednak potrzebę pozostawienia sobie ubrań, dla drugiego potencjalnego dziecka. Dlatego, jeżeli masz wśród znajomych lub w okolicy mamę, która chce pozbyć się odzieży dziecięcej, za symboliczną kwotę lub paczkę pieluch, skorzystaj z oferty. Po pierwsze jest to świetnie rozwiązanie, ponieważ nie wspierasz przemysłu tekstylnego, który na chwilę obecną zaraz po plastikach, produkuje największą ilość odpadów, a po drugie, oszczędzasz masę pieniędzy. Istnieje spora szansa, że po tobie z ubranek skorzystają jeszcze inne dzieci i tym samym, uda wam się je wyeksploatować do końca, bez uszczerbku na kondycji planety. Świetnym rozwiązaniem będzie również kupienie ubranek w secondhandach lub na stronach z odzieżą używaną.

Naturalne materiały, czyli jakie?

Jeżeli jednak zależy ci na tym, aby twoje dziecko nosiło tylko naturalne tkaniny, które lepiej oddychają i są milsze dla skóry, to powinnaś zwrócić uwagę na tekstylia naturalne. Najlepszym wyborem będzie bawełna. Jest ona łatwa w praniu, wygodna w noszeniu oraz przyjazna dla skóry dziecka. Odzież dziecięca wykonana z lnu natomiast, świetnie sprawdzi się w letnie upały, jednak należy mieć na uwadze, że len ciężko się prasuje. Na zimę polecana jest natomiast wełna, najlepiej jednak dobrać taką, która nie gryzie, np. z domieszką bawełny. Wiele rodziców chwali również w chłodniejsze dni aksamit, ponieważ jest ciepły, przepuszcza powietrze, a jednocześnie jest bardzo przyjemny w dotyku. Obecnie w internecie coraz więcej sklepów oferuje naturalną odzież dziecięcą w przystępnej cenie. Jednocześnie nie są to tylko nudne ubranka w stonowanych kolorach, ale piękne, ciekawe kreacje, często barwione również naturalnymi, bezpiecznymi dla dziecka i przyjaznymi dla środowiska barwnikami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here