whisky

Jest to rodzaj napoju alkoholowego wytwarzanego ze sfermentowanych ziaren. Zwykle produkowana jest o zawartości alkoholu 40-60%. Stosowanie whisky datuje się na VI wiek p.n.e. Wcześniej była znana jako „wisky”. Według Księgi Rekordów Guinnessa whisky jest najpopularniejszym alkoholem na świecie, a jego konsumpcja trwa już od wieków.

Whisky to rodzaj destylowanego likieru z zacieru zbożowego, zwykle wytwarzanego ze sfermentowanej pszenicy. Młoda Whisky jest zazwyczaj czysta, ale w miarę dojrzewania szybko nabiera słabszego koloru. W zależności od koloru można ją określić jako staromodny lub bursztynowy alkohol.

Jakie są rodzaje whisky ?

Whisky jest wytwarzana przez destylację kukurydzy, żyta lub słodowanego jęczmienia i innych zbóż o podobnym procesie fermentacji. Ogólnym efektem tego procesu jest wytworzenie alkoholu przez dwutlenek węgla i wodę.Początkowe cukry ulegają fermentacji i są przekształcane w etanol i gazowy dwutlenek węgla.

Bourbon to rodzaj whisky wyprodukowanej w Stanach Zjednoczonych, która powstała w Kentucky. Ma wyrazisty smak i jest produkowana w niewielkich ilościach. Jest leżakowana w zwęglonych dębowych beczkach, co nadaje jej kilka unikalnych cech.

Scotch – Szkocka whisky została po raz pierwszy wyprodukowana na wyspie Arran w Szkocji w pobliżu miejsca, w którym ocean spotyka się z morzem. Powstaje przez destylację słodowego jęczmienia z drożdżami dodanymi do zacieru. Pierwotnie gorzelnicy dodawali do zacieru słodowany jęczmień i podgrzewali go do momentu, aż płynny cukier fermentujący w zacierze wyparował. Powstały syrop cukrowy został skondensowany w parę, która uniosła się na powierzchnię destylatora. Proces ten, znany jako destylacja ewaporacyjna, został później ulepszony przez produkcję drożdży ze zboża, które było później używane także do produkcji chleba.

Co to jest single melt whisky ?

Whisky Single Melt to wyróżniająca się, najwyższej jakości whisky bourbon, produkowana ze starannie wyselekcjonowanych ziaren i destylowana na najwyższym możliwym poziomie jakości. Whisky Single Melt jest wynikiem wieloletnich doświadczeń w rzemieślniczych destylarniach, a do produkcji tego wyśmienitego bourbona używa się wyłącznie najlepszych składników. Whisky Single Melt to gładka, bogata whisky bourbon, która pozostawia na podniebieniu piękny waniliowo-kwiatowy smak. Whisky Single Melt to świetny wybór dla każdego, kto kocha zarówno bourbon jak i whisky.

Co to jest irish whisky ?

Czym charakteryzuje się irlandzka whisky? Irlandzkie destylarnie whisky słyną na całym świecie ze swojego charakterystycznego smaku, aromatu i bogatego koloru. Ta rzemieślnicza whisky jest wytwarzana ze słodu irlandzkiego jęczmienia, dojrzewającego przez co najmniej dwa lata w dębowych beczkach. Irlandzka whisky jest zrobiona z zacieru słodowanego jęczmienia, wody i drożdży. Dodatkowo producenci irlandzkiej wódki dodają do dębowych beczek małą porcję płynu, który jest gotowany z cytryny, mięty i przypraw, w tym koprem włoskim. W takim roztworze zaleca się leżakowanie tego rodzaju whisky.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here