krem ochronny

Opalona skóra to coś, do czego chętnie dążymy latem. To dzięki niej możemy po zimie zapomnieć o bladej i szarej skórze, która jest synonimem zmęczenia. Jednak osiągnięcie ładnej i zdrowej opalenizny nie jest łatwe. Co powinno znaleźć się w każdej letniej kosmetyczce?

Nieodłącznym elementem każdego wakacyjnego wyjazdu jest opalanie. To właśnie ta czynność najbardziej kojarzy się nam z lenistwem i odpoczynkiem. Jest wiele pozytywnych aspektów przybywania na słońcu i piękny odcień skóry to tylko jeden z nich. Ważne jest jednak, aby z tego słońca odpowiednio korzystać. Zbyt długie opalanie może wiązać się z podrażnieniami skóry, a nawet poparzeniami. Jak zatem opalać się bez szkody dla zdrowia? Czy bezpieczne opalanie jest w ogóle możliwe? Postaramy się odpowiedzieć na to pytanie.

Najważniejsze zasady bezpiecznego opalania

Nieumiejętne korzystanie ze słońca często powoduje dotkliwe oparzenia słoneczne. W dłuższej perspektywie wiąże się to też z szybszym starzeniem się skóry, a nawet możliwością nowotworu. Na szczęście przed negatywnymi skutkami promieniowania słonecznego można się z łatwością uchronić. Podstawą bezpiecznego opalania się są kosmetyki z filtrem dostępne między innymi na stronie https://puderikrem.pl/pol_m_Pielegnacja_Opalanie_Krem-do-opalania-614.html. Czym wyróżniają się wspomniane produkty? Przede wszystkim możliwością zatrzymywania szkodliwego promieniowania UV. Nie wnikają one w głębsze warstwy skóry, dzięki czemu zmniejsza się ryzyko jej uszkodzenia. Wybierając krem z filtrem, dobrze jest zdecydować się na kosmetyk wodoodporny. Kąpiel w morzu czy jeziorze może bowiem zmywać ochronną warstwę ze skóry. Wodoodporne kremy z filtrem są zatem wygodnym rozwiązaniem. Szczególną uwagę warto zwrócić na wszelkie znamiona, blizny i inne wrażliwe miejsca na ciele. Wymagają one dodatkowej ochrony oraz bacznej obserwacji, gdyż to właśnie tam rozwijać się może groźny nowotwór, jakim jest czerniak.

Wakacyjne niezbędniki do opalania

Bezpieczne opalanie to nie tylko ochrona przeciwsłoneczna w trakcie. Równie istotna jest pielęgnacja skóry już po opalaniu. Upragnioną opalenizną chcemy cieszyć się jak najdłużej, jak zatem o nią zadbać? Najważniejsze jest nawilżanie i natłuszczanie skóry. Najlepszym rozwiązaniem jest stosowanie specjalnie do tego przeznaczonych kosmetyków. Zawierają one wiele cennych składników, które mają za zadanie łagodzenie ewentualnych podrażnień, ale też wzmocnienie naturalnego płaszcza ochronnego skóry. W składzie takich kosmetyków powinna znaleźć się, chociażby witamina E i d-panthenol. Są one znane z pozytywnego wpływu na regenerację skóry. Aby zadbać o odpowiedniej nawilżenie, należy pamiętać również o spożywaniu odpowiedniej ilości płynów. Prawidłowe nawodnienie w dużej mierze przyczynia się do zdrowego wyglądu naszej skóry. Pomaga też utrzymać jej barierę ochronną.

Stosując się do wspomnianych zaleceń, można bez obaw zażywać kąpieli słonecznych, by cieszyć się piękną opalenizną.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here