Zmiany skórne

Zwykle niepokoimy się, gdy na skórze zauważymy sporej wielkości pieprzyk lub guzek. Udajemy się wtedy do dermatologa, którego zadaniem jest przeprowadzenie badań diagnostycznych i wdrożenie właściwego leczenia. Niemniej jednak zmiany skórne mogą mieć również charakter łagodny. Bez względu na to, czy mamy je od urodzenia, czy też pojawiły się niedawno, zawsze warto udać się do dobrego dermatologa. Dlaczego warto leczyć zmiany skórne?

Problem estetyczny

W dzisiejszych czasach przywiązujemy ogromną wagę do naszego wyglądu zewnętrznego. Dlatego też staramy się dobierać właściwe ubranie, fryzurę czy makijaż. Nie jest tajemnicą, że to właśnie makijażem próbujemy zakryć lekkie zmiany skórne na twarzy. Niektóre z nich mają charakter czasowy i wynikają na przykład ze zbyt długiego przebywania na słońcu, a tym samym poparzenia skóry. Niemniej jednak bardzo często zmiany skórne wymagają odpowiedniego leczenia. Co więcej, mogą one pojawiać się nie tylko na twarzy. Ukrycie zmian skórnych występujących na udach, czy też rękach jest już trudniejsze. Nie ma jednak potrzeby, aby dobierać ubrania, które pomogą nam w zakryciu zmian skórnych, skoro możemy je efektywnie leczyć. Przykładami zmian, z którymi pacjenci najczęściej zgłaszają się do dermatologa, są: naczyniak krwionośny, brodawka łojotokowa, włókniak czy bliznowiec. Ich leczenie przynosi bardzo dobre rezultaty, jednak musi być przeprowadzone przez właściwą osobę. Co ważne, do lekarza warto zgłosić się z jakąkolwiek zmianą na skórze, bez względu na to, czy spełnia ona kryterium zmiany łagodnej, czy też nie. Może bowiem okazać się, że rumień, pieprzyk czy odczyn skórny wymaga dalszej diagnostyki.

Gdzie szukać pomocy?

Istnieje bardzo wiele gabinetów, które proponują leczenie zmian skórnych, np. https://esteticon.pl/oferta/dermatologia-ogolna/lagodne-zmiany-skorne/. Niemniej jednak zwróćmy uwagę na to, że większość z nich stanowią gabinety medycyny estetycznej. Często zatrudnieni są w nich kosmetolodzy, którzy de facto nie mają uprawnień do tego, aby leczyć ludzi. Tymczasem zmiany skórne wymagają właśnie odpowiedniego leczenia, a nie przeprowadzania jedynie zabiegów upiększających. Co więcej, to właśnie lekarz ma prawo do diagnozowania i przepisywania leków, a także wdrażania terapii. Lekarzem, do którego powinniśmy się udać w celu leczenia zmian skórnych, jest dermatolog. Musi być to dobry specjalista, który posiada nie tylko właściwe uprawnienia, ale również spore doświadczenie zawodowe. Mieszkańcy Szczecina mogą odwiedzić Esteticon Centrum Dermatologii, gdzie otrzymają fachową pomoc w jak najkrótszym czasie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here