Terapia światłem LED w regeneracji skóry po zabiegach medycyny estetycznej

Światłoterapia LED to rodzaj terapii światłem, która wykorzystuje lampy LED do emisji światła o określonych długościach fali. Wykazano, że ten rodzaj terapii jest skuteczny w regeneracji skóry po zabiegach medycyny estetycznej. Długość fali światła emitowanego przez lampę LED ma znaczenie dla jej skuteczności w regeneracji skóry. Badania wykazały, że światło LED o długości fali pomiędzy 630-870 nm jest najskuteczniejsze w promowaniu gojenia się ran oraz produkcji kolagenu i elastyny. Dodatkowo wykazano, że światło LED o długości fali 830 nm poprawia mikrokrążenie.

https://www.cosmoline.pl

Właściwości leczenia lampą LED w zależności od długości fali światła

Długość fali światła emitowanego przez diodę LED może decydować o jej skuteczności w leczeniu różnych schorzeń. Wykazano, że niebieskie światło jest skuteczne w leczeniu trądziku, natomiast podczerwień i czerwień mogą poprawić mikrokrążenie i naprawę tkanek. Hiperpigmentacja i łuszczyca mogą być również poprawione za pomocą leczenia LED, ale zależność długości fali różni się w zależności od stanu.

Naświetlanie lampą LED – wskazania

Lampa LED to dioda emitująca światło (LED), która służy do emitowania światła widzialnego. Światło widzialne emitowane przez diodę LED może być wykorzystywane do leczenia trądziku. W tym celu lampa LED umieszczana jest na skórze i emituje światło, które przenika przez skórę i zabija bakterie powodujące trądzik. Stosowanie lamp LED do terapii trądziku jest uważane za bezpieczne i skuteczne.

Światłoleczenie lampą LED – przeciwwskazania

Pacjenci nie powinni korzystać z terapii światłem LED, jeśli mają któreś z następujących przeciwwskazań: naświetlanie lampą, fototerapia tkanek lub wyleczenie.

Efekty fototerapii lampą LED

Fototerapia lampą LED to rodzaj terapii, która wykorzystuje światło do leczenia różnych schorzeń. W zależności od rodzaju fototerapii, stosowane światło może być diodą LED lub innym rodzajem światła. Długość fali stosowanego światła zależy od leczonego stanu. Fototerapia może być stosowana w leczeniu stanów zapalnych, przebarwień i problemów z ukrwieniem tkanek.

Zalety fototerapii lampą LED

Zalet fototerapii z naświetlaniem lampą LED jest wiele. Terapia jest często stosowana jako lekarstwo dla pacjentów z różnymi schorzeniami, a także pomaga poprawić jakość życia tym, którzy cierpią z powodu przewlekłego bólu. Światło LED jest w stanie wniknąć głęboko w skórę, zapewniając szeroki zakres korzyści. Terapia jest również bezpieczna i delikatna, co czyni ją idealnym zabiegiem dla wszystkich grup wiekowych.

Źródło: Co to jest fototerapia? 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here