dworzec kolejowy

Do wybrania się w każdą podróż pociągiem potrzebny jest przede wszystkim bilet. Czy wiesz, że wcale nie musisz przyjeżdżać wcześniej na dworzec i stać w kolejce do kasy? Przedstawiamy kilka sposobów, jak tego uniknąć. Sprawdź!

Biletomat – automat z biletami na pociąg

Bez biletu na pociąg ani rusz i mogłoby się wydawać, że trzeba przyjechać wcześniej na dworzec i stanąć w kolejce do kasy. Nic bardziej mylnego. Jeśli kupujesz bilet na ostatnią chwilę, a kolejka przed tobą jest naprawdę długa i obawiasz się, że nie zdążysz, albo może po prostu nie chcesz w niej stać lub kasa jest chwilowo zamknięta, masz świetną alternatywę. Chodzi oczywiście o biletomat, czyli mówiąc najprościej – automat z biletami, który jest dostępny przez 24 godziny na dobę.

Cały proces zakupu biletu w automacie biletowym trwa dosłownie chwilę. Urządzenie jest bardzo proste w obsłudze, a każdy krok intuicyjny i szybki. Na dotykowym ekranie wszystko dobrze widać, a pola, w które trzeba trafić palcem, są duże i dobrze oznaczone. Biletomat jest też wyposażony w czytnik kart, więc nie musisz odliczać gotówki ani czekać na wydanie reszty. Wystarczy przyłożyć kartę płatniczą i gotowe. Chyba że chcesz płacić gotówką, to również masz taką możliwość.

Warto również zaznaczyć, że w biletomacie kupisz nie tylko bilet ze stacji, na której się znajdujesz, ale również na dowolną trasę i z dowolnej stacji początkowej. Do tego też dodasz zniżki, do których jesteś uprawniony, oraz pozostałe opcje, jak na przykład przewóz roweru.

Ważna uwaga: biletomaty drukują twój bilet, więc po wykonaniu wszystkich kroków i po płatności nie zapomnij zabrać go ze sobą.

Kup bilet przez internet – na stronie przewoźnika

Drugim sposobem na to, by kupić bilet na pociąg, ale bez stania w kolejce na dworcu, jest skorzystanie ze strony internetowej przewoźnika: https://bilety.polregio.pl. Wystarczy, że masz komputer, tablet czy nawet smartfon z podłączeniem do sieci i już możesz buszować w poszukiwaniu najdogodniejszego połączenia.

W tym przypadku również nie ma żadnego problemu z dołączeniem zniżek czy zakupem wielu biletów w ramach jednej transakcji. Takie rozwiązanie bez wątpienia daje dużą swobodę, ale też i dużą elastyczność. Dużą zaletą jest zwłaszcza to, że bilet kupisz w dowolnym momencie, nie tylko tuż przed podróżą, ale też kilka czy kilkanaście dni wcześniej.

Co ciekawe, niektórzy przewoźnicy przygotowują zniżki i specjalne oferty, które są dostępne wyłącznie podczas zakupów online. Udogodnieniem jest także brak konieczności drukowania biletu – należy po prostu pokazać go konduktorowi na urządzeniu przenośnym.

Bilety kolejowe w aplikacji mobilnej – prosto i wygodnie

Trzecim sposobem na to, by nie stać w kolejce do kasy biletowej, jest zainstalowanie aplikacji mobilnej przewoźnika i zakup potrzebnego dokumentu podróży właśnie tam. To bardzo wygodne, bo o ile masz smartfon z internetem, to właściwie nic cię nie ogranicza. Ponadto aplikacje umożliwiają włączenie powiadomień, na przykład o opóźnieniach czy o zmianach w rozkładzie jazdy. Dodatkowo też, podobnie jak wyżej, nie ma potrzeby drukowania biletu.

A Ty którą opcję wybierzesz, by nie stać w kolejce na dworcu? Życzymy udanej podróży!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here