dezynfekcja

Czy tego chcemy czy nie, nadeszły czasy, że słowo dezynfekcja nie jest już tylko używane  w szpitalach, zakładach kosmetycznych czy gabinetach tatuażu. W związku z zagrożeniem epidemiologicznym powinniśmy zabezpieczyć siebie i innych przed zakażeniem. Standardowym wyposażeniem każdej osoby stały się rękawiczki oraz płyny i żele dezynfekujące. W sklepach występują one w różnych odsłonach. Jak wybrać najlepsze produkty ochronne dla siebie?

Rękawice – skuteczna ochrona rąk

Rękawice od lat skutecznie chronią nasze ręce przed zakażeniem i brudem. Działają aseptycznie. Ich celem jest zapewnienie jak najwyższego poziomu jałowości. Współcześnie używa się zazwyczaj rękawic jednorazowego użytku. Do wyboru są trzy podstawowe rodzaje tego typu produktów:

  • lateksowe,
  • nitrylowe,
  • winylowe.

Rękawice lateksowe posiadają wiele zalet. Z lateksu produkowane są zarówno cienkie rękawice dedykowane do zabiegów medycznych i kosmetycznych, jak i grube rękawice gospodarcze. Ta pierwsza wersja rękawic charakteryzuje się tym, że zapewniają właściwe wyczucie dotyku. Sprawdzają się zatem podczas zadań, w których liczy się precyzja i dokładność. Ich zdejmowanie ułatwia rolowany mankiet i pudrowanie. Co ciekawe, rękawice nadają się do noszenia zarówno na prawej, jak i na lewej ręce.  Warto jednak zaznaczyć, że niektóre osoby reagują alergicznie na rękawice lateksowe.

Hipoalergiczną alternatywą dla popularnych rękawic lateksowych są rękawiczki winylowe i nitrylowe. Nie są pudrowane, więc nie uczulają. Nie posiadają także specyficznego zapachu. Rękawice nitrylowe są bardzo wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne oraz różnego typu substancje. Natomiast rękawice winylowe są lubiane przez osoby, które cenią sobie komfort użytkowania. Nie przylegają one do skóry i nie rozciągają się. Bardzo istotny jest zatem dobór odpowiedniego rozmiaru rękawiczek. W opcji jest kilka wielkości (od XS do XL).

Podsumowując, wszystkie rodzaje rękawic jednorazowych zapewniają nam ochronę przed zakażeniami. To, jaki rodzaj wybierzemy, zależy od tego jakiego rodzaju czynności mamy w nich wykonać oraz od naszej odporności na pudrowanie.  

Płyny – dezynfekcja powierzchni

Oprócz zabezpieczenia w postaci rękawiczek, istotne znaczenie odgrywają środki dezynfekujące. W asortymencie sklepów znajdują się produkty przeznaczone do różnego typu powierzchni, jak i środki dezynfekujące ciało.

Bakterie, wirusy i grzyby nie mają szans w kontakcie z współcześnie oferowanymi preparatami dezynfekującymi. Wachlarz produktów obejmuje między innymi płyny i pianki myjąco-dezynfekujące. Można je nabyć w gotowych do użycia pojemnikach posiadających spryskiwacz, jak również w postaci koncentratu. Jeśli środek ma być używany w miejscach posiadających kontakt z żywnością, to powinien posiadać stosowny atest.

Żele i mydła – dezynfekcja ciała

Na rozwój chorób wirusowych, ogromny wpływ ma nasza higiena osobista. W sprzedaży jest naprawdę spory wybór produktów służących do mycia i sterylizacji ciała i rąk. Są to na przykład antybakteryjne mydła, żele i płyny. Wszystkie wymienione wyżej produkty można nabyć po atrakcyjnych cenach w sklepie Higiena.net.pl.

Nie ma przeszkód, aby zakupić produkty przeznaczone do użytku w domu lub w miejscach publicznych. Dużą popularnością cieszą się także wyroby występujące w mniejszych pojemnikach. Można je nosić w torbie lub w kieszeni i używać na bieżąco.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here