Poznaj olej z dyni

Olej z dyni coraz częściej pojawia się w gospodarstwach domowych. Posiada ciemnozielony kolor, a do tego orzechowy posmak. Może być tłoczony z surowych lub też głęboko prażonych pestek dyni. To doskonałe źródło nienasyconych kwasów tłuszczowych, które warto doprowadzać do swojego organizmu w sporych ilościach. Cechuje się właściwościami antyoksydacyjnymi, a poza tym zmniejsza ryzyko występowania poważnych chorób nowotworowych. Można w nim znaleźć zarówno kwasy Omega-3, jak i Omega-6.

Olej z dyni – podstawowe właściwości

Olej z dyni charakteryzuje się kilkoma podstawowymi właściwościami zdrowotnymi. Przede wszystkim dba o:

  • obniżenie stężenia cholesterolu w ludzkiej krwi,
  • poprawę funkcjonowania męskiego gruczołu krokowego,
  • odpowiednie dostarczanie kwasu oleinowego i linolowego,
  • odpowiednie dostarczanie czystego kwasu DHA.

Nic dziwnego, że z takiego oleju korzysta się coraz częściej. Dostęp do niego nie jest utrudniony, jednak użytkownicy muszą mieć świadomość tego, że olej z dyni musi być właściwie przechowywany. Nienasycone kwasy tłuszczowe bardzo szybko się utleniają, dlatego warto temu zapobiegać. Najlepiej, jeśli olej będzie przechowywany w ciemnej butelce, w niezbyt nasłonecznionym miejscu, które będzie przy okazji chłodne. Należy trzymać go z dala od wilgoci. Temperatura przechowywania oleju z dyni nie powinna przekraczać 20 stopni Celsjusza.

Olej z dyni – podstawowe zastosowanie

Dobrą informacją dla osób kupujących regularnie olej z dyni jest to, iż jest on w pełni uniwersalny. Można z niego korzystać nie tylko we własnej kuchni, ale też w kosmetyce. Olej można spożywać bezpośrednio, ale również dodawać go do sałatek, makaronów, warzyw czy też smażonych dań.

Jeśli zajdzie taka potrzeba olej może być także wmasowywany w skórę, ponieważ odpowiada za jej głębokie nawilżenie i uelastycznienie. Ponadto skóra będzie wtedy zdecydowanie jędrniejsza i wyeliminuje się z niej wszelkie podrażnienia, nawet te najpoważniejsze. Olej z dyni jest w stanie wspomóc różnorodne procesy regeneracyjne na ludzkiej skórze. Kupisz go na niwki.pl

Warning: A non-numeric value encountered in /usr/home/rmenkala17/domains/niewiarygodne.pl/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 1008

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here