O co warto pytać projektanta wnętrz

Wiele osób zastanawia się, o co zapytać projektanta wnętrz, zwłaszcza jeśli jest to pierwsze tego typu spotkanie. Warto zatem wiedzieć, jakie pytania padają z ust klientów najczęściej.

Jaka jest cena projektu?

To bardzo często zadawane pytanie. Wiadomo, że ciężko jest na nie odpowiedzieć bez wcześniejszego poznania wielkości inwestycji, a także oczekiwań klientów. To główne aspekty rzutujące na cenę końcową. Zazwyczaj jest ona liczona od metrów kwadratowych powierzchni. Często jednak w koszt wlicza się także inne, dodatkowe usługi.

Jaka powinna być wielkość budżetu?

Wiele osób, które chcą skorzystać z usług architekta obawia się, że koszt może przewyższyć ich możliwości finansowe. Dlatego też na pierwszej wizycie warto o to zapytać i ustalić całkowity koszt usługi. Należy pamiętać, że budżet którym operuje projektant wnętrz nie obejmuje kosztów ekipy remontowej. Dlatego warto odliczyć ten koszt od kwoty, która przeznaczona jest na remont.

Na jakie usługi można liczyć ze strony projektanta wnętrz?

Klienci bardzo często pytają, czy mogą liczyć na inne usługi oprócz stworzenia projektu. Wiele renomowanych biur oferuje kompleksową obsługę. Począwszy od precyzyjnych pomiarów, wypracowaniu i przygotowaniu projektu, po stworzenie jego wizualizacji. Po akceptacji projektu przygotowuje się listę wyposażenia wraz z listą sklepów, gdzie jest ono dostępne.

Czy projektant wnętrz może pomóc przy wyborze ekipy remontowej?

Projektanci wnętrz często mogą polecić ekipę remontową, z którą pracowali wcześniej. To bardzo duże udogodnienie dla klientów, którzy nie znają dobrych fachowców. Warto zapytać o to już na pierwszym spotkaniu.

Czy trzeba dostarczyć dodatkowe dokumenty?

Zazwyczaj dodatkowe dokumenty nie są wymagane. Jeśli jednak klient jest w posiadaniu np. planów od dewelopera, to mogą być one wsparciem dla działań projektanta wnętrz. We wszystkich przypadkach tworzy się rzeczywiste pomiary, które muszą być jak najbardziej dokładne.

To kilka najczęściej zadawanych pytań na spotkaniu z projektantem wnętrz. Osoba, którą czeka taka rozmowa, może skorzystać z tych tematów i odpowiednio się do niej przygotować. Ofertę projektanta wnętrz znajdziesz tutaj: http://www.ainprojektowanie.com/oferta/.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here