Pomysłowe prezenty dla szefowej

W dzisiejszych czasach firma to nie tylko miejsce pracy. W wielu biurach toczy się bowiem prawdziwe życie, obchodzone są święta czy uroczystości. Oczywistym jest więc, że od czasu do czasu pracownicy kupują sobie prezenty. O ile w przypadku kolegów i koleżanek nie mamy zazwyczaj problemów, o tyle zakup podarunku przełożonej staje się często prawdziwym wyzwaniem. Tymczasem istnieje wiele doskonałych pomysłów na udane prezenty dla szefowej. Warto poznać je i wykorzystać.

Czym kierować się przy zakupie prezentu?

To pytanie powinna zadać sobie każda osoba, która chce sprawić prezent swojej szefowej. Ważne jest zwrócenie uwagi na to, jakie są zasady w firmie, jaka panuje w niej atmosfera oraz to, jakie stosunki z pracownikami ma szefowa. Jeśli są one koleżeńskie, możemy bowiem pozwolić sobie na nieco więcej, niż w przypadku kontaktów typowo służbowych. Chociażby dlatego, że lepiej znamy wtedy zainteresowania, upodobania czy potrzeby osoby, którą zamierzamy obdarować. Niemniej jednak nie warto zapominać, że chodzi o osobę, która jest naszym zwierzchnikiem. Prezent nie powinien więc być zbyt frywolny, choć oczywiście może być utrzymany w nieco żartobliwym tonie.

Ponadczasowa klasyka zawsze jest bezpieczna

Warto o tym pamiętać. Jeśli nie znamy zbyt dobrze swojej szefowej ze strony prywatnej, lepiej nie ryzykować popełnienia faux pas. W takim przypadku warto sięgnąć po jedną z klasycznych, ponadczasowych propozycji, które z całą pewnością będą dobrze widziane. Wśród takich prezentów królują wysokiej jakości artykuły biurowe takie jak eleganckie długopisy czy organizery lub terminarze. Dobrym pomysłem będzie również kupienie czegoś, co ułatwi szefowej pracę lub uczyni ją przyjemniejszą. Można więc pomyśleć o ciekawym kubku lub organizerze na biurko. Wybór takich prezentów nie wiąże się praktycznie z żadnym ryzykiem. Tego typu rzeczy bowiem zawsze się przydają.

Gdy szefowa to członek załogi – pozwól sobie na więcej

W coraz większej ilości firm panują luźne, niemal przyjacielskie stosunki. To sprawia, że nie tylko pracownicy, ale również i kierownictwo zna się doskonale, również w sferze prywatnych upodobań czy stylu życia. Jeśli taką właśnie szefową mamy w swojej firmie, możemy wykorzystać to do zakupu prezentu, który z całą pewnością będzie trafiony. Jeśli znamy gust obdarowywanej kobiety, możemy pokusić się o zakup stylowego dodatku czy dobrych perfum. Jeżeli natomiast wiemy co nieco o jej pasjach czy zainteresowaniach, warto zdecydować się na podarunek, który będzie z nimi związany. Zakup takiego podarunku sprawia, że osoba obdarowana może poczuć, że jest rozumiana i słuchana przez pracowników. Poza tym, nie ukrywajmy, prezenty, które są dopasowane do danej osoby, zawsze sprawiają większą radość.

Jak więc widać, zakup idealnego prezentu dla szefowej wcale nie musi być trudny, nawet jeśli jest to osoba, której nie znamy dość dobrze od strony prywatnej. Nie warto więc zamartwiać się, a jedynie dobrze rozejrzeć po dostępnych na rynku propozycjach. Znalezienie czegoś “w sam raz” nie powinno być trudne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here