poduszki ortopedyczne do siedzenia

Poduszka ortopedyczna do siedzenia to akcesorium cieszące się rosnącą popularnością. Stanowi doskonałe wsparcie dla osób, które wiele czasu spędzają w tej pozycji. Wielogodzinne siedzenie w nieprawidłowy sposób stanowi wyzwanie dla całego kręgosłupa. Szczególnie silnie obciąża jednak odcinek szyjny, lędźwiowy i dyski międzykręgowe. Po takie poduszki powinny sięgnąć osoby, które doświadczają dolegliwości ze strony kręgosłupa lub pragną im zapobiec. Jak wybrać najlepszą dla siebie poduszkę?

Prawidłowe ułożenie kręgosłupa

Jednymi z najbardziej popularnych modeli są poduszki ortopedyczne do siedzenia w kształcie klina. Wykonane z różnych rodzajów sprężystej pianki, nie odkształcają się trwale pod wpływem nacisku. Ich forma wymusza utrzymane prawidłowej postawy w pozycji siedzącej. Dzięki niewielkiej wadze i rozmiarowi, takie przedmioty łatwo jest zabrać ze sobą w różne miejsca. Odpowiednia budowa umożliwia wykorzystywanie ich podczas korzystania z foteli, krzeseł lub ławek. Dzięki odpowiedniemu rozłożeniu ciężaru, korzystanie z tego akcesorium jest przyjazne dla kręgosłupa. Poszczególne modele mogą być anatomicznie wyprofilowane i wyposażone w dodatkowe, korzystne funkcje.

Dynamiczne siedzenie

Ciekawą propozycją jest również poduszka ortopedyczna do siedzenia, która jednocześnie zaspokaja potrzebę ruchu. Sensomotoryczne modele umożliwiają odciążenie kręgosłupa poprzez balansowanie na miękkiej, niestabilnej powierzchni. Zwykle są wykonane z antypoślizgowych materiałów i wypełnione powietrzem. Korzystanie z takich elementów poprawia również równowagę i koordynację ruchową. Poduszki ortopedyczne do siedzenia z tej kategorii to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich osób, które mają potrzebę częstej zmiany pozycji lub stale poruszają nogami. Zaspokojenie potrzeby ruchu z jednoczesnym odciążeniem dysków międzykręgowych to zdrowe rozwiązanie, które może zredukować stres i wspomóc koncentrację. Jest to również świetna propozycja dla osób zmagających się z ADHD.

Specjalistyczne poduszki z otworem

Poduszka ortopedyczna do siedzenia to produkt często poszukiwany przez osoby po porodzie i operacjach. Zmagając się ze schorzeniami, które utrudniają komfortowe siedzenie, można zdecydować się na specjalną poduszkę z otworem. Dzięki niej, wrażliwe części ciała nie są uciskane. Takie elementy często wykorzystuje się w leczeniu pooperacyjnym. Odpowiednia poduszka musi być dopasowana do konkretnego zapotrzebowania. Duży wybór ciekawych modeli umożliwi każdemu odnalezienie właściwego egzemplarza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here