Okap o dużej wydajności

Dobrze dobrana wydajność okapu pozwoli nam cieszyć się komfortem, podczas gdy na kuchni gotowywać będą się nasze ulubione potrawy. Jak dobrać optymalną wydajność okapu do kubatury naszej kuchni i które urządzenia są w stanie zapewnić nam maksymalnie szybką wymianę powietrza w pomieszczeniu? Sprawdź w naszym poradniku.

Wysoka wydajność okapu – gdzie jej potrzebujemy?

Okap o dużej wydajności jest szczególnie niezbędny w dwóch przypadkach: jeżeli dysponujemy dużą kuchnią oraz kiedy nasza kuchnia jest otwarta. W takich pomieszczeniach wyłącznie okap o dużej mocy będzie w stanie skutecznie poradzić sobie z odprowadzeniem oparów i z zatrzymywaniem rozprzestrzeniania się intensywnych zapachów do pozostałych wnętrz. Sprawnie działający okap to podstawa, nie tylko gdy w domu mamy miłośnika kuchennych rewolucji.

Wydajność okapu – jak obliczyć?

Jaka ma być zatem wydajność okapu, by urządzenie mogło efektywnie działać w naszej kuchni? Informację na temat minimalnej i maksymalnej wydajności (zależą one od wybranego stopnia pracy wentylatora) poszczególnych modeli okapów znajdziemy w ich specyfikacji. Wartość ta podawana jest w m3/h, a zatem, znając wymiary naszej kuchni, bez problemu możemy obliczyć, ile razy w ciągu godziny wymienione zostanie całe powietrze w pomieszczeniu. Choć obliczenia nie są zbyt skomplikowane, przydatny może okazać się kalkulator! W ten sposób dowiemy się, jak szybko dany okap pozbędzie się oparów, dymu i zapachów z naszej kuchni.

Wydajność okapu

Wydajne okapy kuchenne – jaki wybrać?

Okapy o dużej wydajności w swojej ofercie posiada między innymi polska marka Kernau.  Który sprawdzi się najlepiej w naszej kuchni?

  • Wydajny okap nad wyspą to konieczność. Tylko takie urządzenie będzie w stanie ograniczyć przedostawanie się kuchennych zapachów do jadalni czy salonu. Okap wyspowy Kernau KCH 0640 B ISLAND to stylowe wyposażenie nowoczesnej kuchni. Jego wydajność maksymalna, którą uzyskać możemy w trybie turbo, wynosi aż 660 m3/h. To świetny wybór do otwartej kuchni.

  • Jeszcze szybsze oczyszczanie powietrza może zapewnić nam okap przyścienny Kernau KCH 5290 W. Będzie on niezastąpiony, kiedy nasza płyta grzejna znajduje się w ciągu kuchennej zabudowy. Białe wykończenie z elementami stali nierdzewnej tworzy estetyczne połączenie, które dodatkowo sprawia, że tak praktyczne urządzenie, jak okap, staje się ozdobą naszej kuchni.
  • Gdy natomiast zależy nam na dyskretnej obecności okapu i nie chcemy, by jego design stał się dominującym elementem we wnętrzu, wybierzmy okap do wbudowania. Okap do zabudowy Kernau KBH 0590.1 B GESTURE oferuje nam maksymalną wydajność na poziomie 755 m3/h, a do tego może być sterowany przy pomocy gestów. Wystarczy odpowiedni ruch ręki, by włączyć albo wyłączyć urządzenie czy też zmienić jego ustawienia.

W każdym z okapów Kernau możemy zastosować filtr węglowy. To wygodna opcja, kiedy nie mamy możliwości podłączenia urządzenia do wentylacji.

Wydajne okapy kuchenne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here