Odmiany Indica i Sativa - jakie rodzaje nasion kolekcjonerskich warto wybrać

Marihuana Indica i Sativa to dwa główne gatunki rośliny Cannabis. Podział ten odnosi się do fizycznych cech roślin, takich jak kształt, rozmiar i wygląd liści oraz efektów, które powstają w czasie konsumpcji. Różnice między Indica a Sativa wynikają przede wszystkim z istotnych różnic w ich składzie chemicznym. Ponadto zauważyć można mniej wyraźne, ale jednak istotne różnice w wyglądzie samych nasion. Poniżej przybliżamy ten temat oraz wskazujemy na główne cechy różnicujące nasiona Indica od Sativa oraz podpowiadamy dlaczego warto je włączyć do swojej unikatowej kolekcji.

Porównanie Indica i Sativa – działanie i skład chemiczny 

Rośliny Indica charakteryzują się krótką i przysadzistą budową, z szerokimi, gęstymi liśćmi. Wysokość tych roślin wynosi zazwyczaj od 0,6 do 1,2 metra. Rośliny Indica pochodzą z obszarów górzystych Azji i wykazują skłonność do szybszego kwitnienia i dojrzewania niż rośliny Sativa. Wytwarzają one gęste, ciężkie i aromatyczne kwiatostany, które często zawierają wyższą zawartość kanabinoidów (zwłaszcza THC) i niższą zawartość CBD. 

Efekty Indica są zwykle bardziej relaksujące, fizyczne i uspokajające. Osoby korzystają z niej często do leczenia bólu, stresu, bezsenności i chorób układu trawiennego. 

Odmiany Sativa charakteryzują się natomiast wyższą i smuklejszą budową, z węższymi, dłuższymi liśćmi. Wysokość tych roślin wynosi zazwyczaj od 1,2 do 2,4 metra, ale są też wyjątki osiągające jeszcze większe rozmiary. Wersje Sativa pochodzą z obszarów tropikalnych i subtropikalnych, co sprawia, że rozwijają się one wolniej niż Indica i wymagają więcej światła i czasu, aby kwitnąć i dojrzeć. Sativa wytwarza zazwyczaj luźniejsze i lżejsze kwiatostany, które zawierają więcej CBD i mniej THC. 

Efekty Sativa są zwykle bardziej pobudzające, euforyczne i kreatywne. Osoby korzystające z Sativa często stosują ją do leczenia depresji, nadpobudliwości, braku apetytu i bólu głowy. Warto jednak pamiętać, że każda odmiana jest unikalna i może mieć nieco inny skład chemiczny. Oprócz tego wiele dzisiejszych odmian jest hybrydą Indica i Sativa, co oznacza, że ich efekty mogą być pośrednie lub mieszane. Nasiona kolekcjonerskie wersji hybrydowych znajdziesz pod linkiem: https://ganjafarmer.com.pl/.

Indica czy Sativa – jakie nasiono wybrać do swojej kolekcji? 

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie o to, która z nich jest popularniejsza. Tym bardziej że kolekcjonerzy nasion często sięgają po kilka sztuk, za pomocą których tworzą rozbudowane sekcje w swoich gablotach. Ponadto Indica i Sativa różnią się w zależności od konkretnej odmiany, którą reprezentują. Nasiono Indica jest zazwyczaj ciemniejsze, mniejsze i twardsze niż nasiona konopi sativa. Ma zwykle okrągły kształt i jest pokryte delikatnymi liniami lub plamkami. Powierzchnia może mieć lekkie wypukłości lub wgłębienia, co wynika z naturalnych procesów wzrostu i dojrzewania.

Nasiona typu Sativa są zwykle większe i jaśniejsze niż nasiona typu Indica. Mają często wydłużony kształt i są bardziej owalne lub eliptyczne. Ich powierzchnia jest też bardziej gładka i może mieć niewielkie plamki lub linie, ale nie jest tak wyraźnie zaznaczona jak w przypadku nasion Indica.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here