SPA we własnej łazience

Eksperci potwierdzają, że każda z nas powinna znaleźć przynajmniej godzinę raz w tygodniu, by oddać się relaksacji. Świetne warunki stwarza ku temu domowa łazienka. Jeśli posiadasz wannę, jesteś ogromną szczęściarą. Już teraz dowiedz się, jak przygotować wieczór SPA w łazienkowym salonie.

Stwórz odpowiedni klimat

Nie ma znaczenia aranżacja łazienki, liczą się elementy dekoracyjne, które będą miały ogromne znaczenie w zakresie stworzenia idealnego klimatu do odprężenia. Przygotuj świece Kringle Candle o ulubionym zapachu natury, miękki ręcznik, kominek do aromaterapii, nastrojowe, ciepłe światło koniecznie o żółtym odcieniu. Możesz nabyć naturalne płatki kwiatów, przyda się też zielona, żywa roślinność i relaksacyjna muzyka, najlepiej ta z odgłosami natury, jak szum morza czy śpiew ptaków. Tak naprawdę tyle wystarczy, by domowa łazienka szybko przeobraziła się w najlepsze SPA. Nie zapomnij tylko uprzedzić pozostałych domowników o swoich zamiarach. Niech zachowają ciszę i nie przeszkadzają Ci w czerpaniu przyjemności z odprężającej kąpieli.

Przygotuj ulubione kosmetyki pielęgnacyjne

Godzina wystarczy, byś podczas wieczoru SPA zadbała nie tylko o swoje samopoczucie, ale i ciało. Nalej gorącą wodę do wanny, zapal świece, włącz kominek do aromaterapii, a do wody w wannie wlej ulubione olejki eteryczne albo sól do kąpieli – pamiętaj, że na rynku jest ich ogromny wybór, dobieraj je także ze względu na właściwości.

Seans SPA zacznij od odpoczynku, wystarczy kilka minut nicnierobienia, by odetchnąć po ciężkim, stresującym dniu. Wykonaj peeling całego ciała, w tym celu świetnie nadaje się kosmetyk gruboziarnisty, peeling możesz też wcześniej przygotować z fusów kawy.

Po peelingu przychodzi czas na zabiegi pielęgnacyjne skóry twarzy. Dobieraj odpowiednie do rodzaju cery kosmetyki, zrób peeling, nałóż maseczkę, a potem serum. Oddaj się relaksacji.

Korzystanie z kosmetyków pielęgnacyjnych podczas wieczoru SPA powinno odbywać się zgodnie z zasadą, od dolnych części ciała ku górze. To dlatego o skórę głowy i włosy zadbaj na samym końcu. Seans SPA we własnej łazience to świetna okazja do olejowania włosów.

Kiedy wyjdziesz już z wanny, zastosuj balsam nawilżający na całe ciało, przedtem możesz wykonać krótki masaż na sucho specjalną szczotką. Po zakończonej kąpieli świetnie sprawdzi się też masaż ud bańką chińską, nie zapomnij posmarować tej części ciała oliwką.

W profesjonalnym gabinecie SPA za taką chwilę odprężenia połączoną z zabiegami pielęgnacyjnymi zapłacisz co najmniej kilkaset złotych. Wystarczy jednak odrobina zaangażowania, by generować naprawdę spore oszczędności.

Pamiętaj o…

W domowym SPA nie może zabraknąć nastrojowej muzyki, świec, wanny napełnionej gorącą wodą, kosmetyków idealnie dopasowanych do potrzeb Twojej skóry, co najmniej godziny wolnego czasu i świętego spokoju. Wyjątkowy czas spędzony samotnie w łazience w stylu SPA zamień na cotygodniowy rytuał, dzięki temu bardzo szybko zauważyć korzystne efekty. Zaobserwujesz lepsze samopoczucie, ale i Twoje ciało będzie optymalnie zadbane.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here