Bucket hat

Bucket hat to najmodniejszy dodatek sezonu. Wiele osób sądzi, że jest to kapelusz dedykowany tylko dla panów, ale również kobiety pozwalają sobie na to, aby zastosować taki dodatek w swojej codziennej stylizacji. Na czym polega fenomen tej czapki? Do jakich stylizacji można ją dopasować? Nawet kapelusz na głowie zawsze warto starannie wybrać, aby z garderobą tworzył harmonijny zestaw.

Cofnijmy się w czasie

Pomimo tego, że kapelusz w typie bucket dopiero teraz zaczął cieszyć się taką popularnością, to jest on obecny już od wielu lat na rynku. Uwaga! Został on został zaprojektowany na początku XX-wieku. To właśnie irlandzcy rolnicy i rybacy byli tymi, którzy mieli przyjemność założyć tego typu dodatek do codziennej garderoby. Aczkolwiek oni nie zwracali uwagę na to, jak wyglądają. Bucket hat miał ich po prostu chronić przed deszczem, na który często byli narażeni z racji wykonywanej działalności. Społeczność doceniła tego typu nakrycia głowy, ponieważ były one poręczne, funkcjonalne, a do tego można było bez problemu schować je do kieszeni.

Moda na kubełkowe kapelusze

Prawdziwy boom na rynku kubełkowe kapelusze (ponieważ tak się je nazywa potocznie przeżyły na początku lat 80. Wtedy to ich urok docenili raperzy i hip-hopowcy. Wraz za swoimi ulubieńcami, poszli ich fani, którzy także chcieli stać się posiadaczami kapeluszy w stylu bucket. W związku z tym, że moda na ich noszenie zaczęła rosnąć w bardzo szybkim tempie, coraz więcej osób zaczęło uważać ten dodatek za kiczowaty. Powoli wszyscy zaczynali o nim zapominać, odkładając swoje kubełki do lamusa.

Wielki powrót na scenę

W ostatnich latach bucket hat zaczął na nowo cieszyć się coraz większą popularnością. Panie i panowie, dorośli i dzieci – wszyscy oni zaczęli doceniać ten modny dodatek, który efektownie prezentuje się przy nieco swobodniejszych stylizacjach. Tego rodzaju kapelusz można śmiało nosić do bluz z kapturem i dresowych spodni. Zamiast dresów, można założyć jeansy, a stylizacji nic nie straci na swoim uroku. Zamiast bluzy można wybrać klasyczny t-shirt, a nawet koszulkę polo. Całość stylizacji zamknie sportowe obuwie, np. trampki, tenisówki, Adidasy, sneakersy.

Na samym końcu warto dodać, że noszenie kapeluszy jest z korzyścią dla naszego zdrowia. W szczególności, jeżeli mamy do czynienia z mocno prażącym słońcem. Dbajmy o swoją głowę, aby nie dostać poparzenia słonecznego. Uwaga ta tyczy się nie tylko osób dorosłych, ale również dzieci. Bucket hat cieszy się wśród najmłodszych sporą popularnością.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here