Na co zwrócić uwagę podczas kupna nieruchomości

Jeśli decydujemy się na zakup jakiejkolwiek nieruchomości, musimy wziąć pod uwagę wiele czynników. Poza podstawowymi, takimi jej jej ulokowanie, rodzaj (dom lub mieszkanie) czy chociażby metraż, pozostaje jeszcze sprawdzenie dokumentacji, wiarygodności sprzedawcy i podobnych rzeczy. Kupno nieruchomości wiąże się z inwestycją na lata, więc powinniśmy upewnić się, że wszystko będzie dopięte na ostatni guzik, zanim zdecydujemy się uiścić opłatę lub wziąć kredyt na mieszkanie. Dzięki temu będziemy mogli ze spokojną głową kontynuować przeprowadzkę.

Pierwszą z rzeczy, które powinniśmy wziąć pod uwagę, jest wiarygodność sprzedającego. Jest to szczególnie ważne w przypadku kupowania mieszkania czy domu od osoby prywatnej. Na początek sprawdźmy, czy jest właścicielem nieruchomości, a jeśli tak, to czy posiada prawo jej sprzedaży. Nawet właściciel może z różnych powodów mieć ograniczone możliwości w tym zakresie, więc warto się tego dowiedzieć. umowa podpisana z kimś nie mającym prawa do sprzedaży jest po prostu nieważna.

Kolejnym krokiem jest przyjrzenie się zapisom w księdze wieczystej dotyczącym tego, czy na daną nieruchomość jest nałożona jakaś hipoteka. Pamiętajmy, że kupując takową, przejmujemy również wiszący na niej kredyt. Niekiedy może to być opłacalne, ponieważ nieruchomość bardzo często jest wtedy o wiele tańsza, ale musimy to wiedzieć uprzednio. Niektórzy sprzedawcy starają się ten fakt ukryć. Dlatego zawsze przed kupnem przyjrzyjmy się wszystkim interesującym nas zapisom z księgi wieczystej.

Jeśli zaś dopiero szukamy mieszkania, warto sprawdzić różne portale ogłoszeniowe poświęcone tematowi lub skorzystać z agencji nieruchomości. Jednymi z najbardziej popularnych aktualnie są nieruchomości na sprzedaż w Słupsku, ponieważ cechują się atrakcyjną ceną oraz bardzo dużym wyborem w pięknej okolicy. Dlatego jeśli ktoś jeszcze nie wie, gdzie chciałby mieszkać, może spróbować szczęścia w tamtym rejonie. Agencja na pewno pomoże odnaleźć idealne lokum, które spełni wszelkie oczekiwania.

Zobacz też inne ogłoszenia nieruchomości na sprzedaż: https://kazo.pl/chelm_chelm >>

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here